Ahmet Hakan'a saldıranlardan biri eski özel harekat polisi çıktı

Sonradan gözaltına alınan şüphelilerden eski özel harekâtçı Yahya Kemal Gezer'in Ayhan Çarkın'la birlikte yargılanıp, beraat ettiği öğrenildi

Ahmet Hakan'a saldıranlardan biri eski özel harekat polisi çıktı

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan geçen Perşembe akşamı evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğramıştı. Burnu ve kaburgası kırılan Ahmet Hakan hastaneye kaldırılırken, kaçan saldırganlar Ahmet Güler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman polis tarafından gözaltına alınmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından işlemleri tamamlanan şüpheliler dün sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Adliyeye sevk sırasında ise şüpheli sayısının 4 değil 7 olduğu öğrenildi.

BirGün'deki habere göre, Eski Özel Harekat polisi Yahya Kemal Gezer, Soner Arık ve Nezih Özbirinci’nin soruşturmanın genişletilmesinin ardından gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Olayın organize bir şekilde örgütlü olarak işlendiği gerekçesiyle dosya bu suçlara bakan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’na devredildi. Savcı Mehmet Şenay Baygın tarafından yaklaşık 6 saat sorgulanan şüpheliler ifadelerinin ardından, 'örgüt kurmak ve yönetmek', 'kasten yaralama', 'mala zarar vermek' ve 'tehdit' suçlamalarıyla tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Eski bir Özel Harekât polisi olduğu öğrenilen Yahya Kemal Gezer, Nisan 1992'deki Çiftehavuzlar operasyonunda eski Özel Harekat Daire Başkanvekili İbrahim Şahin ve Özel Harekat polisi Ayhan Çarkın'la birlikte yargılanmış ve beraat etmişti. Ayrıca Gezer’in ismi en son 2003'deki bir akaryakıt kaçakçılığı soruşturmasına da karışmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2015, 21:29
YORUM EKLE