Videolu anlatım ile: 'İnterseks Nedir?'

Inter/Act'ın hazırladığı 'İnterseks Nedir?' videosu sorunun yanıtını veriyor

Videolu anlatım ile: 'İnterseks Nedir?'

İnterseks nedir? Bianet'e konuşan İnterseksüel Şalala'nın blogunun kurucusu ve yazarı olan Tuna, interseksüalitenin, "birden fazla biyolojik durumun tanımlandığı bir şemsiye gibi" olduğunu belirtmektedir. Farklı genital organlar, üreme organları ve/veya farklı kromozomlara sahip insanları kapsayan biyolojik bir durumdur.

Tek tip bir "interseks beden" yoktur. Her interseks bireyin kendine özgü özellikleri vardır. İnterseksüalite her zaman bedensel olarak görünür bir durum da olmamaktadır. Kişi doğum yapmaya karar verdiğinde ya da bunun gibi durumlarda farkedilebiliyor.

Dünya nüfusunun yüzde 1.9'unu interseks bireyler oluşturuyor. Bu veri, sadece kliniklere başvurmuş interseks bireyleri kapsadığından, gerçek rakamın çok daha yüksek olduğu düşünülüyor. Yine de bu oran, interseksüalitenin kızıl saç kadar yaygın bir durum olduğunu gösteriyor.

Inter/Act'ın hazırladığı "İnterseks Nedir?" videosu da sorunun yanıtını veriyor. Türkçe altyazılı videonun çevirisini Çağla Altıntaş yaptı.

İşte o video:

İnterseks Nedir?

Inter/Act gençlerinin hazırladığı "İnterseks Nedir?" videosu Türkçe altyazı ile karşınızda! Yaygınlaştıralım! Alt yazıyı hazırlayan Cagla Altintas arkadaşımıza çok çok teşekkür ederiz :) (sağ alttaki HD butonu ile görüntüyü netleştirebilirsiniz)

Posted by Interseks türkiye on 30 Mayıs 2015 Cumartesi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 16:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
intersexual shalala
intersexual shalala - 3 yıl Önce

videonun daha net bir halini youtube'a da yükledik, güncellerseniz çok seviniriz: https://www.youtube.com/watch?v=qk3vafh0r7q

intersexual shalala
intersexual shalala - 3 yıl Önce

bu da bugün eklediğimiz yeni altyazılı videomuz: https://www.youtube.com/watch?v=ok--pkdgt24

ilginize çok teşekkürler :)

Cagla
Cagla - 3 yıl Önce

"video kullanılamıyor" diyor.