20 Nisan 2016 Çarşamba 09:22
LGBTİ ve Eğitim Sen'e 'Azgın topluluk’ hakareti

Ankara Çankaya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz'ın LGBTİ bireylere "sapık", Eğitim Sen’e, "Azgın Topluluk" hakareti yargıya taşındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, Eğitim Sen’in sadece sendika şubelerine astığı bir afişi bahane ederek okul müdürlerine Whatsapp aracılığıyla mesaj attı.

Burcu Cansu’nun Birgün’deki haberine göre Yılmaz mesajında, LGBTİ (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transseksüel, İnterseks) bireyler hakkında ‘’sapık, azgın topluluk’’ gibi ifadeler kullandı.

Yılmaz, Whatsapp aracılığı ile okul müdürlerine attığı mesajda idari soruşturma talimatı vererek, şu ifadelere yer verdi: "Eğitim Sen'in yapmış olduğu eylemler ve afişleri ile ilgili bir uyarıda bulunmak istiyorum. Okullarınızda yine aynı sendikanın sapık bir zihniyetin ürünü olan LGBTİ komisyonlar kurdurduğu ve öğrencilerimizi de bu sapıklığın içine çekmek istediği ile ilgili bilgiler gelmektedir... Bu afişlerin hiçbir suretle okullarınızda asılmasına izin vermeyin... Gençliğimizi sapkın fikirlerle zehirlemek isteyen bu azgın topluluğa karşı duruş göstermemiz gerekiyor..."

​Eğitim Sen 2 No'lu Şube Başkanı Özgür Bozdoğan, Yılmaz hakkında Eğitim Sen’e iftira ve ağır hareketlerde bulundu​ğu gerekçesi ile Ankara Adliyesi’nde suç duyurusunda bulundu.

Son Güncelleme: 20.04.2016 09:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.