HDP Kadın Meclisi’nden Orlando mesajı: Nefret değil gökkuşağı kazanacak!

HDP Kadın Meclisi, Orlando'daki katliama karşı LGBT’lere “Nefret değil gökkuşağı kazanacak” başlığıyla dayanışma mesajı gönderdi

HDP Kadın Meclisi’nden Orlando mesajı: Nefret değil gökkuşağı kazanacak!
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi Genel Koordinasyonu, ABD'nin Florida eyaletine bağlı Orlando kentinde eşcinsellere dönük düzenlenen katliama ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "İki gün önce Orlando’dan bizi derinden sarsan bir katliam haberi geldi. Orlando’da eşcinsellerin gittiği gece kulübünde IŞİD tarafından gerçekleşen nefret saldırısında 50 kişi hayatını kaybetti, aralarında hayati tehlikesi bulunanların da olduğu 53 kişi yaralandı" bilgileri paylaşıldı.

"Kendisinden olmayanı, kendine benzemeyeni, kendi kimliği ve ideolojisi dışındaki her canlıyı yok etmeyi kendine görev bilen IŞİD’in, bu saldırıyla dünyanın pek çok yerinde Onur Haftası’na hazırlanan LGBT’leri sindirmeye çalıştığının farkındayız" vurgusunun yapıldığı açıklamada, şöyle devam edildi:

'KATLETME EYLEMİ NEFRETLE BAŞLIYOR'

"Ancak, IŞİD’in yaptığı katliamlar ve işlenen nefret suçları sadece özgürlük ve eşitlikten yana olan mücadele alanlarını büyütmüştür. Şüphesiz bu mücadeleyi de özgürlük ve eşitlik mücadelesi veren gökkuşağı kazanacaktır.

"IŞİD saldırısından sonra çamur medyasının IŞİD zihniyetini bir kez daha gözler önüne sermesi ve LGBT’lere yönelik nefreti körüklemesi bir yana terör eylemlerine özel bir dikkat gösteren ana akım medya kuruluşlarının da bu saldırıya karşı kayıtsızlığı ortadadır. Yine ülkemizde bu saldırıyı kınayan açıklamalar yapan birçok kurumun da 'LGBT' ifadesini kullanmadan söz söylemesi, bu saldırıyı nefret suçu olarak görmeden yalnızca bir terör eylemi olarak kınadıklarını göstermektedir. Halbuki bu toprakların halkları ve inançlarının iyi bildiği gibi katletme eylemi nefretle başlamaktadır."

'TALEPLERİNİ SAHİPLENİYORUZ'

"Biz HDP’li kadınlar olarak IŞİD zihniyetine, nefret söylemlerine ve nefret suçlarına karşı mücadele etmeye devam edeceğiz" mesajının da verildiği açıklamanın sonunda, "Örgütleniyoruz' temasıyla Onur Haftası’na hazırlanan LGBT toplumunun taleplerini sahipleniyor, dayanışma içerisinde olduğumuzu beyan ediyoruz. Orlando’daki saldırıda hayatını kaybedenlerine ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyor, yaralılara acil şifa diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: ANF
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 16:06
YORUM EKLE