19 Haziran 2017 Pazartesi 13:00
Sanatçı Ferhat Tunç 'Erdoğan'a hakaret' iddiasıyla ifade verecek

Sanatçı Ferhat Tunç, "Terör Örgütü Propagandası ve Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında yarın (20 Haziran) saat 14.00 de Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığında İfade verecek.

Daha önce "Cumhurbaşkanına Hakaret" iddialı dosya kapsamında ifadesi alınan sanatçı, bu kez "Terör Örgütü Propagandası" yaptığı iddiasını da oluşturan ve son bir yılı kapsayan Twitleri nedeniyle de ifade verecek.

Düşüncelerini paylaşmaktan ötürü soruşturmaya tabi tutulmayı büyük bir talihsizlik olarak karşıladığını belirten sanatçı "'Terör Örgütü Propagandası' ve 'Cumhurbaşkanına hakaret' gibi bir suçlamayı asla kabul etmiyorum. Ülkenin nasıl yönetildiği ortada. 12 Eylül darbesinin güncellenmiş haliyle karşı karşıyayız. Bu soruşturmalar korku ve gözdağı verme amaçlıdır. Diğer bir  yönüyle de düşünce ve ifade özgürlüğüne duyulan tahammülsüzlüğün göstergesidir" dedi.

Artı Gerçek'te yer alan habere göre 100'ün üzerinde olduğu belirttiği söz konusu Twitlerle ilgili yarın Savcılıkta ifade verecek olan sanatçı "Bu ülkede onurlu ve insanca bir yaşam için düşünmeye, yazmaya ve şarkı söylemeye ve de sokakta olmaya devam edeceğim" diyerek herkesi yaşananlara karşı daha duyarlı olmaya çağırdı.

Son Güncelleme: 19.06.2017 21:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.