Kazım Koyuncu adı Gercüş’te

Karardan önce Koyuncu'nun ailesi ile de görüşüldü…

Kazım Koyuncu adı Gercüş’te

Batman'ın Gercüş İlçe Belediyesi, daha önce Lise Caddesi olarak bilinen caddenin adını değiştirerek buraya Kazım Koyuncu Bulvarı adını verdi.

 

25 Haziran 2005'te kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren ünlü sanatçı Kazım Koyuncu'nun adı Gercüş'te bir caddede yaşayacak. Gercüş Belediye Meclisi almış olduğu kararla daha önce Lise Caddesi olarak bilinen caddenin adının Kazım Koyuncu Bulvarı olarak değiştirilmesine karar verdi. Meclis üyeleri Ayten Gökmen, Mehmet Avcı ve Mehmet Kemal Bağcı tarafından meclis gündemine getirilen önerinin diğer meclis üyelerince de kabul gördüğünü belirten Belediye Başkanı Esat Üner, Kazım Koyuncu'nun müziğiyle, fikirleriyle ve muhalif duruşuyla halklarımızın büyük değer biçtiği bir sanatçı olduğunu söyledi. "Karardan önce Sayın Koyuncu'nun ailesi ile de görüştük" diyen Üner şunları söyledi:

 

"Ailesi bize bu kararı memnunlukla karşılayacaklarını söyledi. Bizde böylesi bir kararı meclis gündemine getirterek sanata ve sanatçıya verdiğimiz değeri göstermiş olduk. Bu kararla ilçemizi doğudan batıya doğru boydan boya bölen ve daha önce Lise Caddesi olarak bilinen cadde bundan böyle Kazım Koyuncu Bulvarı olarak bilinecektir. Karar meclis üyelerimizce ortak alınmıştır."

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2012, 01:32
YORUM EKLE