Hayko Cepkin'e 'Ermeni p...' demiş, ve...

Cepkin tarafından saldırıya uğradığını iddia etmişti…

Hayko Cepkin'e 'Ermeni p...' demiş, ve...

Geçtiğimiz günlerde bazı yayın organlarında 'Hayko Cepkin kadın hayranına kafa attı' başlığı ile haberler yapılmıştı.

Haberlerde, “Sıradışı tarzıyla özel bir hayran kitlesine sahip olan Hayko Cepkin, önceki akşam bir mekanda gerçekleştirilen bir etkinlik çerçevesinde DJ kabinine geçti. Performansıyla büyük beğeni toplayan rockçı, alkolün de etkisiyle finalde olay çıkardı. Cepkin'in, mekanın önünde bir kadın dinleyicisine kafa attığı öğrenildi” denilmişti.

Hayko Cepkin'in avukatı Dilek Şahbaz Yılmaz, iddialara şöyle açıklık getirdi:

BASIN, MEDYA VE KAMUOYUNUN DİKKATİNE,

Müvekkilim Hayko Cepkin hakkında, 18 Şubat 2013 tarihinde ve devam eden tarihlerde G. D. A adlı şahsı darp ettiğine ve ona hakaret ettiğine ilişkin yazılı ve görsel basında, sosyal paylaşım sitelerinde çıkan tüm haberler asılsız olup gerçekleri yansıtmamaktadır. Bu asılsız haberler nedeni ile kişilik hakları, meslek onur ve şerefi ihlal edilen Müvekkil Hayko Cepkin adına iş bu açıklamayı vekil sıfatı ile yapma gereği hasıl olmuştur.

ERMENİ P…ÇİNİN ELİNİ Mİ SIKIYORSUNUZ?”

Şöyle ki Müvekkilim Hayko Cepkin 17 Şubat 2013 tarihinde Beyoğlu’nda bir eğlence mekanında yapılan bir partiden arkadaşları ile birlikte çıktığı esnada yanına yaklaşan iki erkek şahıs müvekkilimle el sıkışarak sohbet etmek istemişlerdir, hayranlarını kıramayan müvekkilim onlarla sohbet ederken aşırı derecede alkollü ve ayakta dahi duramayacak durumda olan bu şahısların kadın arkadaşı G.D.A müvekkilimin yanına gelerek “Kimsin sen be, o…… çocuğu, Ermeni P…çinin elini mi sıkıyorsunuz” gibi, daha birçok ağır hakaret ve ithamlarda bulunmuş ve daha da ileri giderek şiddet uygulama kastı ve hareketi ile müvekkilin boğazına sarılarak sıkmaya çalışmış ve bir taraftan da kendisine doğru çekmiştir.

Müvekkilin yanında bulunan arkadaşları araya girerek ne olduğunu anlayamayan müvekkili söz konusu G.D.A adlı şahıstan ayırmışlardır. Bu kargaşa sırasında aşırı derecede alkollü olan şahıs yere düşmüştür. Daha sonrasında mekan görevlileri G.D.A adlı şahsı sakinleştirerek olay yerinden uzaklaştırmışlardır. Tüm bunlar Mobese kayıtları ile mevcuttur. Söz konusu olayda G.D.A adlı şahsa müvekkilim tarafından ne bir şiddet uygulanmış ne de hakaret edilmiştir. Bu olayda tek zarar gören kişi müvekkil ve müvekkilin bayan arkadaşıdır, zira müvekkilin bayan arkadaşı o kargaşa sırasında hafif şekilde yaralanmıştır.

Müvekkil Hayko Cepkin, G.D.A adlı şahsın alkol nedeni ile bu şekilde davrandığını düşünerek ve de herhangi bir yaralanma olayı da söz konusu olmadığı için olay yerinden kendi arkadaşları ile birlikte ayrılmıştır.

50.000 TL ÖDE AKSİ TAKDİRDE

Daha sonrasında 18 Şubat 2013 tarihinde G.D.A adlı şahsın avukatı müvekkilin Menajeri Gürol Yılmaz’ı arayarak olayla ilgili görüşme talebinde bulunmuş, bu talebi kabul eden Menajer Gürol Yılmaz ile Beyoğlu’nda bir mekanda buluşmuşlardır. G.D.A adlı şahsın avukatı ve kendisi Menajer Gürol Yılmaz’a bu olay nedeni ile kendilerine 50.000 TL para ödenmesini aksi taktirde şikayette bulunacaklarını, bu olayı basına yansıtacaklarını, konserleri protesto ettirmek için girişimde bulunacaklarını, sivil toplum kuruluşlarını da harekete geçireceklerini açıkça söylemişlerdir. G.D.A adlı şahıs tehdit ve şantaj yolu ile hiçbir şekilde suçu olmayan müvekkilime iftiralar atarak adeta suç uydurarak müvekkilden para elde etmeye çalışmıştır.

ŞANTAJ VE TEHDİT KAMERA KAYITLARINDA

Talebi kabul edilmeyen G.D.A adlı şahıs bunun üzerine asılsız suçlamalar yaparak müvekkil hakkında haksız yere şikayette bulunmuştur. Şantaj ve tehdit fiillerini içeren talepler tarafımızdan ilgili Emniyet Müdürlüğüne bildirilmiş ve bununla ilgili olarak şikayette bulunulmuştur. Şantaj ve tehdide yönelik görüşmenin yapıldığı mekanın kamera kayıtları ilgili Emniyet Müdürlüğü tarafından yerinde inceleme yapılarak tespit edilmiş ve iş bu kayıtlar mekandan teslim alınmıştır. G.D.A adlı şahıs hakkında şantaj, hakaret ve tehdit fiillerinden dolayı soruşturma başlatılmıştır.

Ayrıca Müvekkil Hayko Cepkin’in özelikle kendi beyanı ile G.D.A adlı şahsın vekili olan avukat hakkında da yasal yollara başvurulacaktır. Değerli basın, medya kuruluşları ve yetkilileri müvekkilim hakkında bu konu ile ilgili olarak asılsız ve gerçek dışı haber yapılmaya devam edilmesi durumunda yasal haklarımızı kullanacağımızı vekil sıfatı ile ihtaren bildiririz.

HAYKO CEPKİN VEKİLİ Av. DİLEK ŞAHBAZ YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2013, 12:55
YORUM EKLE