Animasyon festivali 22 Kasım'da

7. İstanbul Animasyon Festivali 22-27 Kasım tarihlerinde...

Animasyon festivali 22 Kasım'da

Her yıl olduğu gibi son iki yılın en iyi animasyon filmlerini programına dahil eden İstanbul Animasyon Festivali Pera Müzesi'nde izleyiciyle buluşacak.

ÖDÜLLÜ FİLMLER
Dünyanın birçok festivaline katılmış ve ödül almış filmler İstanbul Animasyon Festivali dahilinde izlenebilecek. Festivalin önemli isimlerinden biri ünlü yönetmen Kamil Polak’ın son filmi aynı zamanda Annecy Animasyon Festivali’nde en iyi animasyon ödülünü alan The Lost Town of Switez. Bafta ve Cannes Film Festivallerinde boy göstermiş stop motion ikilisi Quay Kardeşler’in son filmi Maska da festivalin önemli filmleri arasında. Arjantinli ünlü yönetmen Juan Pablo Zaramella ise iki filmiyle festivalde yerini aldı. Dünya prömiyerini Berlinale’de yapan Heavy Heads ve yine festivallerin gözdesi Paths of Hate yarışma dahilinde gösterilecek 214 filmden sadece bir kaçı.

UZUN METRAJLAR DA FESTİVALDE
Kore animelerinin son örneklerinden Green Days: Dinosaur and I festivalin gözde filmlerinden biri olacak. Jez Jerzy’nin çizgi romanından uyarlama George The Hedgehog ile festival programında Polonya sinemasının ağırlığını arttırıyor. Stop motion konusunda en ünlü stüdyolardan Nuku Film’den Mati Kutt’un son filmi Sky Song festival’de gösterilecek filmlerden biri.
 
TÜRKİYE'DEN 28 ANİMASYON

Yarışmaya Türkiye'den katılan 28 film en iyi Türkiye kısa animasyon filmi olmak için yarışacak. Aynı zamanda Türkiye’deki genç yetenekleri keşfetmek isteyenler için de kaçırılmaz bir fırsat olacak.

Festival dahilinde gösterilecek uzun metraj filmlerin biletleri 10 TL indirimli 5 TL, kısa metraj gönderimlerin biletleri ise 5 TL ‘den Pera Müzesi’nde satışa sunulacak. Atölye çalışmalarına ise ücretsiz olarak katılınabilecek. Katılımcılar daha ayrıntılı bilgi için www.iafistanbul.com'a başvurabilir. (GAZETEPORT).

YORUM EKLE