14 Mart 2012 Çarşamba 15:01
Kürtçe matematik ders kitabı

Hakkâri Üniversitesi'nin öğretim görevlisi Yusuf Soyvural, Türkiye'de bir ilke imza atarak Kürtçe matematik ders kitabı hazırladı. 22 Mayıs'ta Diyarbakır'da düzenlenecek kitap fuarında sergilenecek olan Kürtçe matematik ders kitabı, 8 bölümden oluşuyor.

 

Yaklaşık 9 yıldır Hakkâri'de görev yaptığını söyleyen Soyvural, "Böyle bir çalışmayı hayata geçirmeyi düşünmüştüm; ama maddi sıkıntılar yüzünde belli bir zaman ara verdim. Hakkâri Üniversitesi'ne atandıktan sonra Rektör Prof. Dr. İbrahim Belenli'nin desteğini alarak Kürtçe matematik ders kitabı yazmaya karar verdim." dedi.

 

Asıl branşının fizik olduğunu belirten Soyvural, yıllarca özel kurumlarda matematik dersi verdiğini anlattı. Soyvural, "Daha sonra Kürtçe matematik ders kitabı yazmaya başladım. Türkiye'de ilk defa yapılan bir çalışmadır. Benim hazırladığım kitap, öğrencilerin çalıştıkları konu anlatımlı, soru çözmeye yönelik olup, ilköğretim düzeyinde hitap ediyor. Kitapta, örnek sorular ve çözümleri de var. Bu konuda desteğini esirgemeyen Hakkâri Üniversitesi Rektörü İbrahim Belenli'ye de teşekkür ederim." ifadelerini kullandı. (zaman)

Son Güncelleme: 15.03.2012 11:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.