Kadın cinayetleriyle ilgili yazısı nedeniyle işten çıkarılan Koçak, davayı kazandı

Melike Koçak öğrencilerinin Tavuşkuşu Fanzin adlı bir dergi çıkartması ve dergide Kadın Cinayetleri Politiktir konusunu işlemesi nedeniyle işten çıkarılmıştı

Kadın cinayetleriyle ilgili yazısı nedeniyle işten çıkarılan Koçak, davayı kazandı
Notre Dame de Sion Lisesi’nin (NDS) öğrencilerinin çıkarttığı fanzin nedeniyle işten çıkarttığı Edebiyat Öğretmeni Melike Koçak, açtığı işe iade davasını ilk celsede kazandı.

İstanbul 16. İş Mahkemesi’nde görülen davada Koçak’ın 10 gün içerisinde işe başvurması durumunda işe alınmasına ve 4 aylık brüt ücret kadar tazminat ödenmesine karar verildi.

Melike Koçak NDS öğrencilerinin Tavuşkuşu Fanzin adlı bir dergi çıkartması ve dergide Kadın Cinayetleri Politiktir konusunu işlemesi nedeniyle işten çıkarılmıştı.

Öğrenciler dergilerini sansürlenmesini istemedikleri için okulda basmadıklarını; dergideki yazıların okulla ve öğretmenleriyle bir ilgisinin olmadığını açıklamıştı.

NDS’den yapılan açıklamada ise “Kadına şiddet gibi bir konuda öğrenciyi hassaslaştırmak önemli ama bunu çok dikkatli yapmak lazım, burada dozaj kaçmış" denilmişti.  (Bianet)
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 15:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 2 yıl Önce

kadinlarin siginacagi yer yok babasi anasi olmiyan ac kalip kötü yola düsmemek icin kötü insanlarla ayni evi kullanmaya mecbur kaliyo bu bi insan haklari ihlali. sosyal kasa herkese gecim yardimi yapmak icin kapilarini acmali. kasada para dolu.