Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: Özgecan Aslan için Taksim'e!

Kadınlar, Mersin’de yakılarak öldürülen Özgecan Aslan için yürüyecek

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu: Özgecan Aslan için Taksim'e!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Mersin’de yakılarak öldürülen Özgecan Aslan için saat 13:00’te Taksim’de Fransız Konsolosluğu’ndan Galatasaray Meydanı’na yürüyecek.

Mersin’de Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Özgecan Aslan’ın Alman Mezarlığı’na yakın bir mesafede yakılmış bedenine ulaşılmıştı.

Dün akşam saatlerinde Tarsus-Mersin-Adana arasında yolcu taşımacılığı yapan 33 B 8756 plakalı minibüs sürücüsü 26 yaşındaki Suphi Altındöken ve yanında bulunan Fatih Gökçe’ten şüphelenilmiş,  takibin ardından sorgulanan Altındöken ve Gökçe, Arslan’ı öldürüp yaktıklarını itiraf etmişti.

"KATİLLER HAK ETTİĞİ CEZAYI ALANA KADAR PEŞLERİNDEYİZ"

Dikende yer alan habere göre, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Özgecan Aslan’ın cinayetinin peşinde olduğunu duyurdu.

Açıklamada, “Suçlarını itiraf eden katilleri hak ettiği cezayı alana kadar da peşinde olacağız. Şunu unutmasınlar ki kadınlar bu memlekette kadın cinayetlerini durdurmak için yalnızca protesto etmiyor. Meclis’e de gidiyor, çözüm de öneriyor. Devlet yetkililerine düşen görev çözüm önerilerimiz hayata geçrimek için bir an önce harekete geçmektir. Üniversite öğrencisi, hayatının daha başında öldürülen kadınların haberlerini almayı artık istemiyoruz” denildi.

ÖZGECAN'IN AİLESİNE SESLENDİLER: YALNIZ DEĞİLSİNİZ!

Açıklamada, Özgecan’ın ailesine de seslenilerek, “Yalnız değilsiniz. Özgecan için adalet sağlanana dek sizinle birlikte yürüyecek olan binlerce kadın sizin yanınızda. Birlikte mücadele ederek Özgecan’ların hayatlarını kurtacağız” ifadesi kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 00:13
YORUM EKLE