28 Şubat 2016 Pazar 21:29
Barış İçin Kadın Girişimi: Sur'da yaşam koridoru açılsın

Barış İçin Kadın Girişimi "Sur'da yaşam koridoru açılsın" demek için Kadıköy Süreyya Operası önünde saat 13.00’de bir koridor eylemi gerçekleştirdi.

Kadınlar toplanmaya başlarken kolluk kuvvetleri "Hocalı Katliamı" için protesto eyleminin de aynı saatlerde yakın bir yerde olacağı ve provokatif olaylar yaşanabileceği gerekçesi ile önce eyleme izin vermek istemedi.

Kadınların ısrarı üzerine yoğun güvenlik önlemleri altında eylem gerçekleşti. Kadınlar sembolik bir koridor oluşturarak "Ablukadan çıkanları bağımsız heyet karşılasın", "Sur'da yaşam koridoru açılsın" yazılı dövizler taşıyarak sessizce 15 dakika eylem gerçekleştirdi.Nermin Sınar'ın Barış İçin Kadın Girişimi adına basın açıklamasını okumasının ardından kadınlar sessizce dağıldı.

“Diyarbakır Sur’da en az 15’i 10 yaşından küçük çocukların da aralarında bulunduğu onlarca insan yaşatmaya çağırıyor hepimizi. Bodrumlarda mahsur kalanlar, yaşam koridorunun 24 saat boyunca açık tutulmasını istiyor” denilen açıklamada güvenlikli çıkış için koşulların sağlanması talep edildi. (Ferda Sayın / Demokrat Haber)Son Güncelleme: 28.02.2016 21:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.