Türkiye'deki siber saldırıları Anonymous üstlendi

Saldırının sebebi olarak, 'Türkiye hükümetinin IŞİD'e desteği' işaret edildi

Türkiye'deki siber saldırıları Anonymous üstlendi
Anonymous, 10 gündür Türkiye’de Ulaştırma Bakanlığı ve birçok banka sitesinin de dahil olduğu binlerce siteyi hedef alan siber saldırıların sorumluluğunu üstlenerek “Türkiye lideri Erdoğan’ın IŞİD’e daha fazla yardım etmesini kabul etmeyeceğiz” dedi.

İnternet aktivizmi örgütü Anonymous, 14 Aralık’tan bu yana Türkiye’deki siteleri hedef alan ve düne kadar yoğun olan siber saldırıların sorumluluğunu üstlenerek, saldırının IŞİD’e destek vermesi nedeniyle Türkiye hükümetini hedef aldığını duyurdu.

​Daha önce IŞİD’e siber savaş ilan eden ve geçen ay da ‘IŞİD’i desteklediği gerekçesiyle’ Türkiye’ye karşı "#OpTurkey" (Operasyon Türkiye) etiketiyle kampanya başlatan aktivist grup Anonymous, kampanya kapsamında 40 bine yakın siteye saldırı düzenlendiğini açıkladı.

Anonymous, yayınladığı videoda da şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkiye petrol alarak ve savaşçıları tedavi ederek IŞİD’i destekliyor. Türkiye lideri Erdoğan’ın IŞİD’e daha fazla yardım etmesini kabul etmeyeceğiz. Türk hükümetine sesleniyoruz, IŞİD’i desteklemekten vazgeçmezseniz internetinize ve bankalarınıza saldırmaya devam edeceğiz ve hükümet sitelerinizi çökerteceğiz. Havalaanlarınızı, askeri kurumlarınızı ve özel kurumlarla devlet organlarınızı hedef alacağız. Banka altyapınızı yok edeceğiz. Bu deliliğe son verin. Kaderiniz elinizde”. (Yeşil GazeteİMC TV)

,Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 08:34
YORUM EKLE