Redhack'ten çarpıcı Reyhanlı belgesi

Jandarma İstihbarat'ın belgesini yayınladılar...

Redhack'ten çarpıcı Reyhanlı belgesi

Kızıl Hackerlar olarak da bilinen bilgisayar korsanları grubu Redhack bu kez 51 kişinin hayatına mal olan Reyhanlı saldırılarıyla ilgili belgeler yayınladı. Belgelerde El Kaide tarafından hazırlanana bomba yüklü araçlardan bahsediliyor.

RedHack açıklamasında şöyle diyor:

"Elimize mail yoluyla gecen Hatay Reyhanlı patlamasına ait Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığının "gizli" belgelerini yayınlıyoruz. Reyhanlı halkını sadece bombalar değil, sansür de katletti. İstihbaratı çok önceden alınan bombaları eğer "sırf savaş çıksın" diye halkın arasına salarsanız, böyle de birileri oyununuzu bozar.

Belgelerde patlamadan önce patlamanın beklendiği, göz yumulduğu, patlama ardından olaylarin Alevi dedelere, Sol örgütlere ve Suriye devletine yıkılmaya çalışıldığı açık bir şekilde görülüyor, tarihlere dikkat ederek incelerseniz olayın ne olduğunu rahatça kavrayacaksınız."

BELGE YAYINLANDI

Daha önce Dışişleri ve İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü hatta Türk Silahlı Kuvvetleri’nin internet sitelerini hackleyen Redhack bugün öğlen saatlerinde Twitter'dan ellerine Reyhanlı saldırılarıyla ilgili Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait bir takım gizli belgeler geçtiğini duyurdu. Kızıl Hackerlar bu belgeleri ilerleyen saatlerde paylaşacağını açıkladı.

Redhack yaklaşık 2 saat sonra ise "Reyhanlı'da ne oldu? Ne oluyor? İşte bu soruların cevabı" Tweet'i atarak, Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait olduğu iddia edilen belgeleri paylaştı.

SALDIRIDAN SONRAKİ BELGELER

Reyhanlı saldırıları sonrasına ait olduğu iddia edilen belgelerde, Suriye’de faaliyet gösteren El Kaide yanlısı gruplara ulaştırılmak üzere hazırlandığı öne sürülen bomba yüklü araçlara ilişkin detaylara yer verilirken bu araçların Suriye tarafından arandığı bilgisi dikkat çekiyor.

Redhack’in yayınladığı belgelerde ayrıca, söz konusu planların, 25 Nisan tarihinde elde edildiği ve Suriye’deki en etkili silahlı muhalif gruplardan El Nusra’nın, üç araca Türkiye’ye yönelik bir eylemde kullanmak üzere bomba düzeneği yerleştirdiği yönündeki bilgilerle paralellik taşıdığı ibaresi dikkat çekiyor.

REDHACK’in yayınladığı açıklama ve belgeler şöyle:Yayınlanan kaynak:

http://redleaks.blogspot.com/2013/05/Hatay-Reyhanli-Askeri-Gizli-Yazismalar.html

Hatay Reyhanlı Askeri İstihbarat Belgeleri - RedHack

Elimize mail yoluyla gecen Hatay Reyhanlı patlamasina ait Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığınin "gizli" belgeleri yayinliyoruz. Reyhanli halkini sadece bombalar degil, sunsur de katletti. Istihbarati cok onceden alinan bombalari eger "sirf savas ciksin" diye halkin arasina salarsaniz, boylede birileri oyununuzu bozar.

Gercekleri birilerinin ulastirmasi lazimdi, bizde bunu yapiyoruz. Korkmuyoruz cunku hayat korkaklari affetmez.

Edit: Belgelerde patlamadan once patlamanin beklendigi, goz yumuldugu, patlama ardindan olaylarin Alevi dedelere, Sol orgutlere ve Suriye devletine yikilmaya calistigi acik bir sekilde goruluyor, tarihlere dikkat ederek incelerseniz olayin ne oldugunu rahatca kavrayacaksiniz.. Okuyalim yayalim..Elinizdeki belge ve bilgiler icin : members@kizilhack.org

Halk icin Hack

Hak yiyen, Hack yer!

REDHACK

Kizil Hackerlar

1997-2013

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2013, 14:44
YORUM EKLE