22 Ağustos 2014 Cuma 23:51
Hayatını kaybeden kullanıcıların twitter hesabı ne olacak?

İçinde bulunduğumuz çağda neredeyse aldığımız her nefes dijital dünyada bir iz bırakıyor. Hatta başkalarının bizden bahsetmesi veya bizi fotoğraf ya da videolarda etiketlemesi durumunda bu izleri bırakmak bizim kontrolümüzde bile olmayabiliyor.

Her gün yaşamlarımızın bir parçası daha dijital hale gelirken çoğu kez "Yaşamdan sonra bize ait bu dijital miras ne olacak?" sorusu akıllara geliyor.

Sadece bu konuya özel girişimlerin ortaya çıkmasının ötesinde var olan servis ve hizmetler de bu özel durumları nasıl ele alacaklarını yavaş yavaş netleştiriyorlar. Bu konuda son uygulama kararı da Twitter’dan geldi…

Nazlı Alan'ın sosyalmedya'da yer alan haberine göre twitter yaptığı bir açıklamayla beraber, yaşamını kaybeden kişilerin yakınlarının yazılı talepleri ile birlikte kullanıcıların hesaplarının kaldırılacağı ve onlara ait olan fotoğrafların silineceğini söyledi.

Bu konuyla ilgili detayları özel bir sayfada yayınlayan Twitter, haber değeri taşıyan durumlar gibi istisnaların bulunması halinde her talebin karşılanamayacağını belirtiyor. 

Son Güncelleme: 23.08.2014 16:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.