06 Ekim 2016 Perşembe 22:40
Zarok TV için imza kampanyası

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan 23 televizyon ve radyo içinde bulunan Zarok TV için imza kampanyası başlatıldı.

"Zarok TV kapatılmasın" başlığı ile başlatılan imza kampanyasının metni Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlandı.

"Çocukluğumuzun en güzel filmlerini bize kendi anadilimizde izleme olanağı tanıyan Zarok TV karartılmasın! Kürt çocukların dünyadaki yaşıtlarının severek izlediği tüm programları kendi anadillerinde izleme hakkı ellerinden alınmasın!" denilen açıklamada, çocukluk günlerine tekrar kavuşma ve televizyonun açılması için herkesin imzasına ihtiyaç olduğu belirtildi.

Açıklamanın devamında, "Bir imzanız milyonlarca Kürt çocuğunun yüzünün tekrar gülmesi için vesile olabilir. Kampanyamıza destek verin, çocuklarımız yeniden televizyonuyla buluşsun! Kendi anadillerinde yeniden gülebilsinler!" denildi.

Toplanacak imzalar, numan.kurtulmus@tbmm.gov.tr, binali.yildirim@tbmm.gov.tr, rtuk@rtuk.gov.tr, m.galip.ensarioglu@tbmm.gov.tr, ilhan.yerlikaya@tbmm.gov.tr, ilhanyerlikaya@rtuk.gov.tr, esatciplak@rtuk.gov.tr, ismetozdaldemirdogen@rtuk.gov.tr, suleymandemirkan@rtuk.gov.tr, hamitersoy@rtuk.gov.tr, ariffirtina@rtuk.gov.tr, ersinongel@rtuk.gov.tr, nurullahozturk@rtuk.gov.tr, tahayucel@rtuk.gov.tr, cevdet.yilmaz@tbmm.gov.tr, mehmetmehdi.eker@tbmm.gov.tr, kemal.kilicdaroglu@tbmm.gov.tr, mustafasezgin.tanrikulu@tbmm.gov.tr, idris.baluken@tbmm.gov.tr ve selahattin.demirtas@tbmm.gov.tr adreslerine gönderilecek.

Son Güncelleme: 07.10.2016 14:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Seyhmus kanat 2016-10-06 23:00:49

Unutulmaya yüz tutan dilimiz unutulmaya terk edilmesin