YPG'den açıklama: Göğüs göğüse çatışmalar yaşanıyor!

Yapılan açıklamada dün geceki çatışmalarda 86 IŞİD üyesinin öldürüldüğü açıklandı...

YPG'den açıklama: Göğüs göğüse çatışmalar yaşanıyor!

YPG Basın Merkezi, 21. gününe giren Kobani'de IŞİD'e karşı sergilenen direnişle ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Halk Savunma Birlikleri (YPG) Basın Merkezi, Irak Şam İslam Devleti’nin(IŞİD) saldırılarına ilişkin açıklama yaparak, Miştenur tepesinde “göğüs göğüse şiddetli çatışmaların yaşandığını” belirtti. Dün geceki çatışmalarda 86 IŞİD üyesinin öldürüldüğü ve 17 YPG/YPJ savaşçısının da yaşamını yitirdiği belirtildi.

"SINIRLI İMKANLARA RAĞMEN DİRENİŞ SÜRÜYOR"

IŞİD’in Rakka, Dera Zor, Hol ve Irak’tan takviye ettikleri yedek güç, tank, top ve ağır silah desteğinde tüm gücüyle saldırdıklarını söyleyen YPG, “21’nci gününe giren saldırılara karşı güçlerimiz ve halkımız büyük bir irade sergileyerek, sınırlı imkanlara rağmen direnişini sürdürmektedir” dedi.

IŞİD KENT MERKEZİNE TOP ATIŞLARI YAPIYOR

Son iki gün boyunca Kobani şehir merkezinin güneydoğu ucunda bulunan Miştenur tepesinde, şehrin güney ve doğu ucundaki çeşitli noktalarda ağır silah ve bombardıman eşliğinde saldırı düzenleyen IŞİD ile YPG güçleri arasında göğüs göğüse şiddetli çatışmalar yaşandığını aktaran YPG, IŞİD’in ağır silahlarını şehrin yakınlarına konuşlandırarak kent merkezine top atışları yaptığını açıkladı.

SON 24 SAATİN BİLANÇOSU: 86 IŞİD ÜYESİ ÖLDÜRÜLDÜ, 17 YPG/YPJ'Lİ YAŞAMINI YİTİRDİ

YPG, son 24 saatte her 3 cephede yaşanan çatışmalarda tespit edilebilen toplam 86 IŞİD üyesinin hayatını kaybettiğini bildirirken çatışmalarda 17 YPG/YPJ’lininde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 15:26
YORUM EKLE