Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu: MİT TIR'ları görüntüleri bana gelseydi yayınlardım

Bayramoğlu, son birkaç yılda yaşananların kendisini AKP karşıtlığına ittiğini belirtti

Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu: MİT TIR'ları görüntüleri bana gelseydi yayınlardım

Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, MİT TIR’ları haberleriyle ilgili Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın doğru davrandığını söyledi. Bayramooğlu, “MİT TIR’larının görüntüleri bana gelseydi ve yayın yönetmeni olsaydım yayınlardım. Eğer böyle bir haberin doğruluğundan eminseniz onu yayınlamamak ahlaksızlık olur” dedi.

Son birkaç yılda yaşananların kendisini AKP karşıtlığına ittiğini de belirten Bayramoğlu, medyayı değerlendirirken de, “Sabah, Star ve Akşam gibi direk Ak Parti’nin yönettiği gazeteler var. Yaptıkları gazeteler Ak Parti bülteni, hatta ondan da öte Erdoğan’ın şahsi yayını gibi duruyor” İfadelerini kullandı.

Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu Marketing Türkiye Dergisi’nden Ferruh Altun’a önemli açıklamalarda bulundu.
Röportajın bir bölümü şöyle:

‘CAN DÜNDAR DOĞRU OLANI YAPTI’


“MİT TIR’larının görüntüleri bana gelseydi ve yayın yönetmeni olsaydım yayınlardım. Eğer böyle bir haberin doğruluğundan eminseniz onu yayınlamamak ahlaksızlık olur. Tabi ki haberin geldiği zamanı ve kaynağı da sorgularsınız ama bunlar ikincil konular olur. Seçimlerden sonrayı bekleyip o zaman yayınlayayım derseniz o zaman yine taraf olursunuz. O sebeple en doğrusu doğru bilgi geldiği anda yayınlamaktır. Can Dündar doğru olanı yaptı.”

TETİKÇİ GAZETECİLER

“Bazı şeyler bazı insanları koruyor. Mesela beni koruyan şey geçmişim. İslami kesimde bana karşı 28 Şubat’tan kalma bir vefa duygusu var. Bu beni şimdiye kadar korudu ama herkesi koruyan böyle bir durum yok. Dolayısıyla o korunmayanlar gönderiliyor ve yerine çok daha düşük kalitede, Yakup Cemil gibi tetikçilik yapan, fikri düzeyi olamayan ve sadece iktidarı korumayı amaçlayan yazarlar geliyor. Hasan Cemal’ler Cengiz Çandar’lar sahneden indi onların yerine bu isimler geldi.”

CUMHURBAŞKANI'NIN TAVRI BENİ AKP KARŞISINA İTTİ

“Ben AK Parti’yi reformcu olduğu dönemde çok destekledim ki hâlâ da Türkiye’ye getirilerinin çok olduğunu düşünüyorum. Ama son dönemdeki siyaset tarzları, Cumhurbaşkanı’nın tavrı, Gezi Olayları’ndaki tutum beni de AK Parti’nin karşısına itti. Fakat hâlâ ‘AK Parti yok olsun’ diyenlerden değilim. Belli taraflarını düzeltirse yine fayda sağlayacağını düşünüyorum.

AKP’ye yakın medyada da bir uyarı sisteminin olması gerekiyor. Siyasetçinin istemediği soruların sorulmadığı bir yapı AKP’ye de zarar veriyor. Kendi tarafında uyarı istemini yok eden bir siyasi parti kendi sonunu da hazırlar. Sadece organik aydınlar ve çamur atan yazalar faydadan çok zarar verir.”

Odatv.com

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 22:08
YORUM EKLE