26 Temmuz 2015 Pazar 11:12
Yeni Şafak'ta 'iç savaş'a teşvik eden yazı: Devlet düşmanlarıyla aynı binada oturuyoruz

Yeni Şafak yazarı İbrahim Tenekeci, operasyonlarla beraber tırmanan çatışma ortamında sağduyu ve barış ihtiyacının kendini gösterdiği şu günlerde, neredeyse halkı 'savaşa çağıran' bir yazı kaleme aldı. Tenekeci, "Kimiz, kimlerdeniz?" başlıklı yazısında, "Şu anda, ülkemiz açık bir şekilde saldırı altındadır. Millet ve devlet düşmanlarıyla aynı otobüse biniyor, belki de aynı binada oturuyoruz" diye yazdı; "Türkiye, ayakta kalan ve inşallah kalacak olan tek Sünni devlettir" iddiasında bulundu.

'TÜRKİYE ÜMMETE LAZIM'MIŞ

"Türkiye'nin ümmete lazım olduğunu" savunan Yeni Şafak yazarı İbrahim Tenekeci, bahsi geçen yazısında sıkça 'cedde' ve 'ecdada' göndermelerde bulunurken;  "Bu güzel topraklara ve temiz ecdadımıza çok şey borçluyuz. Borcumuzu ancak çalışarak ve sahip çıkarak ödeyebiliriz. İnkâr edenlerden olamayız," dedi.

Yazıda sık sık, "Kimiz, kimlerdeniz?" sorusunu düşündürten Tenekeci, "Devlet uyursa, millet uyanır," vurgusunda bulundu.

"TÜRKİYE, AYAKTA KALAN TEK SÜNNİ DEVLETTİR"

Tenekeci, Türkiye'yi "ümmetin taşıyıcısı" ilan ederken, şunları kaleme aldı:

"Peki, Türkiye'ye yapılan bu saldırıyı Mısır'dan, Gazze'den, Suriye ve Irak'tan bağımsız düşünebilir miyiz? Hayır, düşünemeyiz. Esasında saldırı, hep söylediğimiz gibi, ülkelere değildir. Saldırı, Moğol istilasını durduran, Haçlı Seferleri'ni karşılayıp sonlandıran, yüz yıl önceki paylaşımda zorluk çıkaran Sünni omurgaya karşıdır. İslâm'ın direnç merkezine. Irak'ta işgal kuvvetlerine kimler direndi, hatırlayın."

"Türkiye, ayakta kalan ve inşallah kalacak olan tek Sünni devlettir" diyen Yeni Şakak yazarı, yazısını, "Bu ülke, İslâm dünyasının kilit taşıdır," diyerek noktaladı.

Son Güncelleme: 26.07.2015 11:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
eminekutal 2015-07-26 16:59:45

bu ülkeyi karıştırmayın herkesin dini kendine dini siyasete bulaştıranlar ınsankılğın arasına sınıflaşmayı dayatanlar üstü
n olduğunu söyleyenler kafirdir

Avatar
memo 2015-07-27 11:41:34

en büyük düşman kati̇l sürüsü i̇şi̇d le bi̇r olup suruç ta türki̇ye ni̇n geleceği̇ gençleri̇mi̇zi̇ öldüren zi̇hni̇yetti̇r.

Avatar
Ayhan Demir 2015-07-26 15:02:18

yav he he

Avatar
cemal kendal 2015-07-26 11:53:01

aynen öyle, siz ezidilerin rahatı için kürtleri cepheye göndermeye devam edin.