24 Ağustos 2015 Pazartesi 17:42
Yarbayın ailesi Alevi olmadıklarını açıklamak zorunda kaldı!

Kardeşinin cenaze töreninde isyan eden ve sosyal medyada hedef haline gelen Yarbay Mehmet Alkan'ın ailesi, linç hareketi için hukuki takip başlattıklarını açıkladı.

Twitter'da açılan #Yarbay Alevi hashtag'ı ile hakaret yağdırılan aile sünni olduklarını ifade etmek zorunda kaldı.

8 kardeşten biri olan yüzbaşının yakınları, dedelerinin Malatya'nın Doğanşehin İlçesi Sürgü beldesinden gelip uzun yıllar önce Osmaniye'ye yerleştiğini söyledi.

Sosyal medyada aileye yönelik olarak inanmak istemedikleri birçok saldırı ifadesi bulunduğunu üzüntü ile gördüklerini belirten aynı kişiler, Alkan Ailesi'nin Sünni olduğunu, başka bazı yakıştırmalar yapılarak diğer mezheplere de büyük saygısızlık yapıldığını ifade etti.

Öte yandan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kendi Twitter hesabından "Oylarını artırmak için şehitlerin bile mezhebini sorgulayan alçaklara duyurulur. Şehir Yüzbaşı Ali Alkan hemşerimdir. Alevi değildir!!!" diye yazdı.

'HUKUKİ TAKİP YAPILACAK'


"Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor" diye isyan eden ağabeylerinden Yarbay Mehmet Alkan, bugün gün boyu sakin bir şekilde telefon ve bizzat gelenlerin taziyelerini kabul etti. Yarbay Alkan'ın acı içinde olduğunu belirten yakınları, sosyal medyada yazılanları olabildiğince kendisine intikal ettirmediklerini, bunlardan suç unsuru olanların hukuki takibinin yapılacağını belirtti.

Son Güncelleme: 24.08.2015 18:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
güldar 2015-08-24 21:00:23

Pkk bu haklı ve onurluca mücadeli asker ve polis öldürerek kirletmemeli askerin ve polislerin ne suçu var. Yeryüzünün bütün toprakları için bile mahsum bi insanın bir damla kanı bile dökükülmemeli..

Avatar
dimitri 2015-08-25 01:09:23

son 400 sene icinde aleviligi birakip sünnilige boyun eyen kac milyon insan yasiyo

Avatar
turcel 2015-08-26 15:29:25

diyelim ki alevidir. kimene? günümüzde ve islami tarihe baktığımızda suni̇ kesimin insanlığa ve özellikle müslümanlara kat be kat daha fazla zarar verdiklerini görüyoruz. unutmayın ki; emevi̇ler de muavi̇ye de zeyi̇d de suni̇ idi.