Varto'da şiddetli çatışmalar!

Silahlı çatışmaların emniyet ve Hükümet Konağı etrafında sürdüğü öğrenildi...

Varto'da şiddetli çatışmalar!

Kobani direnişi sırasında, Hakan Buksur isimli gencin öldürüldüğü Varto'da polis ve göstericiler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Halkın silahlandığı ilçede, Emniyet Müdürlüğü binası girişinde bomba patlarken, binaya silahlı saldırı gerçekleşti.

ANF'nin haberine göre, Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü etrafında yoğunlaşan gösterilere polis gerçek silahlarla saldırırken, olaylarda yaralıların olduğu iddia edildi.

İKİ OKUL ATEŞE VERİLDİ

Öte yandan göstericiler Cumhuriyet İlköğretim Okulu ile Mehmet Akif İlköğretim Okulu'nu ateşe verdi.

Yaşanan çatışmalar ile birlikte Muş'tan takviye olarak getirilen polisler, zırhlı araçlarla ilçe girişinde bekletiliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 21:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
demokrat haber
demokrat haber - 4 yıl Önce

...uyarı için teşekkürler, düzeltildi. ancak haberi referans aldığımız anf, ilkin haberi bizim de girdiğimiz şekilde vermişti ve sonradan haber içeriğinde düzeltmeye gitmiş. biz de uyarınızla ilgili habere yeniden baktık ve yeni bilgiler ışığında düzelttik. tekrar sağolun.

Mustafa Yılmaz
Mustafa Yılmaz - 4 yıl Önce

Sizin takipçilerinizdenim. Haber ve yorumlarınızı oldukça iyi ve etik ilkelere saygılı görüyorum.
Varto'da halkın silahlandığını yazmışsınız. ANF i de referans göstererek. Gördüğüm kadarıyla yeterince düşünülmemiş eksik bir haber böyle bir durum çok ciddi ve provakatif zemine açıktır. ANF de sözü edilen silahlı çatışma değildir.
Bilginize sunuyorum. Duyarlı bir yurttaş olarak haberi düzeltmenizi rica ediyorum. Tabi bu benim düşüncem benim anladığım.

Mustafa Yılmaz
Mustafa Yılmaz - 4 yıl Önce

Ben teşekkür ediyorum yüksek duyarlılığınız için. Sağolun.