17 Ağustos 2015 Pazartesi 09:09
Varto'da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Muş'ta çok sayıda sivil toplum örgütü yönetici ve temsilcisi, Varto'da yaşanan çatışmalara ilişkin Muş Valisi Vedat Büyükersoy ile yaptığı görüşme sonrası yazılı bir açıklama yaptı.

Vali Konağı’nda yapılan görüşmeye Muş Sivil Toplum Platformu’nu temsilen Muş Barosu Başkanı Feridun Taş, Muş Kadın Çatısı Derneği üyesi Nurcan Çetinbaş, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Şehmus Sinecem, Tema Vakfı Başkanı İhsan Aytemiş, Eğitim-Sen şube Başkanı Mustafa Demiraydın ve İHD yöneticisi Kadir Karaçelik katıldı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI

Sabah saat 05.00’da sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı sözünün alındığının belirtildiği açıklamada, HPG’li Kevser Eltürk’ün teşhir edilmiş fotoğrafını yayınlayanların yanı sıra işkenceci polislere de soruşturma açıldığının altı çizildi.

Açıklamada, sivil yurttaşların zarar görebileceği bir müdahalenin gerçekleştirilmeyeceği konusunda mutabakat sağlandığı belirtildi.

VALİLİK DE YASAĞIN KALDIRILACAĞINI AÇIKLADI

STÖ’lerin açıklamasından sonra da Muş Valiliği de Varto’da dün sabah 08.30’da ilan edilen sokağa çıkma yasağının saat 05.00’da kaldırılacağını açıkladı.

Son Güncelleme: 17.08.2015 09:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
hakikat 2015-08-17 09:30:44

varto da sivil mi varmış :) hayret..işinize geldimi yerel halk işinize geldimi terörist öylemi ? utanın be etekle geziyonuz korkunuza...yakında o etek giyenler devletin doğum parasını almak için hamile bile kalırlar :)

Avatar
VATANDAŞ 2015-08-17 13:59:15

bi̇r zamanlar muş i̇li̇mi̇zi̇n varto deni̇len bi̇r i̇lçesi̇ varmiş. bu i̇lçede kart kurttan gelen hatta ve hatta kuyruklu deni̇len i̇nsanciklar yaşarmiş.bu i̇nsanciklar çok nankörmüş askere gi̇tmezlermi̇ş vergi̇ vermezlermi̇ş elektri̇k ve suyu hep kaçak kullanirlarmiş.köyleri̇ni̇ talan edi̇p suçu devlete atan nankör mü nankör bi̇r toplumlarmiş.