Twitter Ayşe Çelik'e sahip çıktı: #BenAyşeÖğretmenim

Twitter kullanıcıları Ayşe öğretmene sahip çıktı

Twitter Ayşe Çelik'e sahip çıktı: #BenAyşeÖğretmenim

Beyaz Show’a bağlanan ‘Ayşe öğretmen‘in “Çocuklar ölüyor, sessiz kalmayın” sözlerinin ardından Kanal D ve Beyazıt Öztürk’ün özür diledi.

Twitter kullanıcıları #BenAyşeÖğretmenim etiketiyle Ayşe Çelik’in isyanına  sahip çıktı.

Kanal D’de Beyazıt Öztürk’ün canlı yayınlanan programına telefonla katılarak Diyarbakır’dan aradığını öğretmen olduğunu belirten Ayşe Çelik şöyle demişti: “Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar medyada çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık! İnsanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın.

Bu olay üzerine hükümete yakın medya ‘Ayşe öğretmeni‘ PKK propagandası yapmak, Kanal D ve Beyazıt Öztürk ise ‘terör örgütü propagandasına müsaade etmek‘le suçlanmıştı.

Bunun üzerine hem Kanal D hem de Öztürk özür dileyip “Devletimizin yanındayız” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ise kimliği tespit edilen A.Ç. hakkında ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Tüm bu gelişmeler üzerine ‘Ayşe öğretmen‘e sahip çıkan Twitter kullanıcıları, #BenAyşeÖğretmenim etiketiyle mesajlar paylaştı:

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 22:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azad
Azad - 2 yıl Önce

BeyAzi cesur bir insan zan ediyordum durum kurtlere gelinceCesurluk ozgurluk diye birsey den eser kalmamis diyar bakir da yasayan lar alahin kulu deyilmi?