Türkiye'den Tel Abyad'a geçen 500 genç IŞİD'e mi katıldı?

Türkiye sınırından yaklaşık 500 gencin bu sabah IŞİD’e destek vermek üzere Akçakale Sınır Kapısı’ndan Suriye'ye geçiş yaptığı iddia edildi

Türkiye'den Tel Abyad'a geçen 500 genç IŞİD'e mi katıldı?

Türkiye-Suriye sınırındaki Tel AbyadIŞİD'den kurtararak kontrolü ele geçirmek isteyen YPG, Burkan El Fırat güçleri ile birlikte kente girdi.

Sabah saatlerinde ise 500 kişilik bir grubun sınır kapısından Suriye'ye geçtiği belirtildi.

Milliyet'te yer alan haberde, bu sabah Akçakale Sınır Kapısı önünde toplanan 500 kişinin sınırda toplandıktan sonra verilen izinle IŞİD denetimindeki Telabyad Sınır Kapısı’ndan geçiş yaparak Suriye’ye girdiği bildirildi. Haberde, sınırı geçen ve çoğunluğu genç yaşta olanların "sınıra yakın noktadaki köylerde oturan yakınlarını yanlarına alarak yeniden Türkiye’ye gelecekleri" öne sürüldü.

IŞİD'E DESTEĞE Mİ GİTTİLER?

Türkiye sınırından Tel Abyad'a geçen yaklaşık 500 gencin IŞİD’e destek vermek üzere Akçakale Sınır Kapısı’ndan Suriye'ye geçiş yaptığı iddia ediliyor.

TAŞTEKİN: 500 FİDAN NİYE GİDER?

Bu arada, Radikal gazetesi yazarı ve Ortadoğu uzmanı Fehim Taştekin de Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin şu yorumda bulundu:

“DHA: ‘500 genç yakınlarını almak için IŞİD'in denetimindeki Tel Ebyad'a geçti.’ Bu haberdeki en tuhaf ayrıntıyı bulun! 500 fidan niye gider?”(Fotoğraf: Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 15:20
YORUM EKLE