TSK yine kaçakçıları vurdu: 2 ölü, 2 yaralı!

Sınırötesi operasyonda sivillerin zarar gördüğü iddia edildi…

TSK yine kaçakçıları vurdu: 2 ölü, 2 yaralı!

Fırat Haber Ajansı’na göre, Türk savaş uçakları yine sivilleri vurdu. Sınırötesi operasyonda İran-Irak sınırında bulunan bölgelerin bombalandığı ve sivillerin zarar gördüğü iddia edildi.

İddiaya göre, Doğu ve Güney Kürdistan sınırında bulunan Soregulê köyü yakınlarında kaçakçılık yapan bir grup, Türk savaş uçakları tarafından bombalandı. Bombardıman sonucu edinilen ilk bilgilere göre; 2 kişi yaşamını yitirdi 2 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgilere göre; Diyarbakır'dan kalkış yapan Türk savaş uçakları saat 00.00 sularında Doğu ve Güney Kürdistan sınırları içinde bulunan Kandil bölgesini bombaladı. Doğu ve Güney Kürdistan sınırındaki Soregulê köyü yakınlarında yapılan bombardımanda 2 kişi yaşamını yitirirken, 2 kişi de yaralandı. Saat 00.45’e kadar devam eden bombardıman sonucu kaçakçılık yapan İran'ın Piranşar kentine bağlı Bodolê köyü nüfusuna kayıtlı 3 çocuk babası Mam Elî (45) ve Mahabad'a bağlı Zêvê köyü nüfusuna kayıtlı Şepûl Loqman (19) adlı genç yaşamını yitirdi. Serdeştê'ye bağlı Çeko köyü nüfusuna kayıtlı Ebûbekir Çeko (23) ve soy ismi öğrenilemeyen Güney Kürdistanlı Rêbaz ise yaralandı. Rêbaz'ın bir ayağının koptuğu bildirildi.

Bombardıman sonucunda birçok hayvanın da parçalanarak can verdiği ve bombardıman bölgesinde yangın çıktığı da kaydedildi. Yaşamını yitirenlerin cenazelerinin Qeladizê'ye getirilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2012, 00:57
YORUM EKLE