05 Ocak 2018 Cuma 17:07
TRT’de Nuh Tufanı iddiası: Hz. Nuh, oğlu ile cep telefonuyla görüştü

TRT’de yayınlanan Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında Nuh Tufanı konusu işlendi.

Program konukları İbn Haldun Üniversitesi’nden Dinler Tarihi konusunda uzman olan Prof.Dr. Ömer Faruk Harman ve İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesinden Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek oldu.

Programa Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek’in iddiaları damgasını vurdu.

Açıklamaları ile Pelin Çifti ve Prof.Dr. Ömer Faruk Harman'ı da şaşırtan Dr. Yavuz Örnek, Nuh peygamber zamanında günümüzden çok daha ileri seviyede teknoloji olduğunu ve bir bilim adamı olarak bunları ispatlayabileceğini iddia etti.

OĞLUNU CEP TELEFONU İLE ARADI

Dr. Yavuz Örnek, konuşmasında Nuh Tufanı esnasında Nuhpeygamberin kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü savundu. Örnek ayrıca 10 bin yıl önce o dönemde Nuh peygamberin 400 metrelik dalgalara dayanan çelik levhalardan yapılmış bir gemi inşa ettiğini ve bu geminin nükleer enerji kullandığını söyledi. İddialarının hep bilimsel kanıtlara dayandığını savunan Örnek, soru üzerine bunları açıklamakta zorluk çekti.

Dr. Yavuz Örnek ayrıca Nuh’un oğlunun uçan bir cisim kullandığını, İsa peygamberin 2000 yıl önce değil 2 bin 300 yıl önce doğduğunu, Nuh Tufanının bölgesel değil tüm dünyada gerçekleştiğini, gemiye canlı hayvan alınmadığı, Nuh peygamberin döllenmiş bir dişi bir erkek yumurta sipariş ettiğini ve siparişlerin o dönemde Amerika’dan, Fransa’dan Hz. Nuh’a yollandığını öne sürdü.

Yavuz Örnek'in çok iddialı konuşması üzerine Pelin Çift ve Prof.Dr. Ömer Faruk Harman oldukça şaşırdı. Pelin Çift’in düzeltme çalışmalarını da "ben bilim adamıyım bilim adına konuşuyorum" diye engelledi.

‘GEMİDEN GÜVERCİN DEĞİL İNSANSIZ HAVA ARACI YOLLANDI’

Dr. Yavuz Örnek, Nuh tufanı sonrasında da gemiden güvercin yollanmadığını, uçan bir insansız hava aracı İHA yollandığını söyleyince Pelin Çift dayanamayarak "Hocam bunun bilimsel ispatı var mı? diye sordu. Dr. Yavuz Örnek “Efendim ileri teknoloji varken niye güvercin yollasınlar” diye cevap verdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
zeynel budak 2018-01-05 18:40:29

bu profösör olacak adamin kafasindan zoru var galiba millet böyle cahillere kaldi vay zavalli ülkem,,bu adamin beynini bir kusa taksak kus ters ucar... nediyelim hayde ver bu millete marssiiii

Avatar
alhan öztürk 2018-01-08 09:08:39

bu konu çok ciddi bir konudur!! türk üniversitelerinde böylesine "düşük ve berbat seviyede" akademisyenlerin çalışması ve bunların maaşlarının milletin vergileri ile ödenilmesi hemen mecliste araştırılmalıdır!

Avatar
Sevket 2018-01-06 01:42:10

bunlara bilim adami denmez bos adam denir, bedava prof verilen yobaz bilimden anlamayan gerici yaratiklardir.

Avatar
Hüseyin Aytekin 2018-01-15 11:28:56

çalıntı sorularla kimler amerika''ya doktoraya gönderiliyor, kimler istanbul üniversitesinde akademisyenlik yapıyor, verdiğimiz vergiler nerelere gidiyor "kabak gi̇bi̇" ortaya çıktı. . . . yetkililere duyurulur!!!!. verdiğimiz vergilerde haram-zikkim olsun... Allah belalarını versin, i̇slamı çürüten bu şarlatanların...