THY müdürünün Gülen tweeti olay oldu

THY Yönetim Kurulu Başkanı açıklama yapmak zorunda kaldı…

THY müdürünün Gülen tweeti olay oldu

Türk Hava Yolları’nda (THY) marka müdürü olarak görev yapan Serdar Öztürk’ün, Fethullah Gülen’e yönelik attığı tweet, üzerine THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu gerekenin yapılacağını söyledi.

THY’de marka müdürü olarak görev yapan Serdar Öztürk’ün sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden "bi akp’li fetrullah hocayi bir kizla bule halvet halde hasna fisneli capslese, sonra bi da sen vs biz de eglensek" tweetini attı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da bulunan on binlerce kullanıcı, #ThyBuLekeyiTemizle hashtag'i ile tepkilerini dile getirdi.

Tepkiler üzerine sosyal paylaşım sitesinden açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, "Thy müdürü ne maksatla olursa olsun edep dışı attığı twitt i kabul etmemiz mümkün değildir gereken yapılacaktır" dedi.

Fethullah Gülen, bir kişinin ayıbını bildiğini ve onu arayıp uyardığını söylemişti. Bu açıklama ile cemaatin insanların özel hayatlarını izlediği ve şantaj amacıyla kullandığı eleştirileri yapılmıştı. Tartışmanın şiddetini arttıran ise bu açıklamanın Fethullah Gülen’in ağzından yapılması olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2013, 09:59
YORUM EKLE