23 Eylül 2014 Salı 23:20
Taksim'de IŞİD operasyonu protestosu!

Gaziantep'te IŞİD militanlarının tedavi edilmesini sağlayan İmkan-Der, İstanbul'da Özgür-Der ve Öncü Nesil Derneği ile birlikte IŞİD'e karşı yapılan operasyonları protesto etti.

Galatasaray Lisesi önünde IŞİD bayraklarıyla bir araya gelen grup, ABD'nin Suriye'de gerçekleştirdiği hava operasyonunu protesto etti.

"IŞİD bahane hedef Suriye halkı ve devrimidir" pankartı açan küçük grup Suriye'de yaşananların devrim olduğunu iddia etti.

Grup adına açıklama yapan İmkan-Der Başkanı Murat Özer, vahşi katliamlar yapan IŞİD'in 'şeytanlaştırıldığını' savundu.

Özer,  “Önce IŞİD diye bir örgütü şeytanlaştırıp medya üzerinde propagandasını yapan Batılı emperyalistler, daha sonra IŞİD'i bahane ederek Suriye ve Irak'ta çok çeşitli yerleri bombaladılar. Bombaladıkları yerlerin büyük bir bölümü sivil yerleşim yerleriydi. Önemli bir kısmı da, Suriye'de bugüne kadar 300 bine yakın sivili katletmiş olan Esad rejiminin karşısında savaşan muhaliflerin karargahlarıydı" diye konuştu.

ABD bombardımanında, aralarında yardım görevlilerinin de bulunduğu Türklerin de öldürüldüğünü ileri süren Murat Özer, “Suriye'de vurulan karargah diye söyledikleri yerlerde 8 bebek öldürüldü. 55 kişi hayatını kaybetti. Ve bunların içerisinde 25 Türkiyeli Müslüman bulunuyordu. Bu 25 Türkiyeli, Suriye halkının yanında Esad'a karşı onurlu bir şekilde direnmek için giden insanlar ve bir kısmı yardım görevlileriydi" dedi.

Öte yandan IŞİD militanlarının Gaziantep’te kaçak bir hastanede tedavi edilmesine göz yumulduğu iddia edilmişti. Antep’te 75 yatak kapasiteli kaçak hastanenin, İmkan-Der adlı ‘yardım derneği’ sayesinde faaliyet gösterdiği ortaya çıkmıştı.

"Gaziantep'te cihatçılar hastane kurmuş" haberi için tıklayınız

Son Güncelleme: 23.09.2014 23:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.