Soma'daki madende yangın devam ediyor

Taner Yıldız: 3-4 saat içerisinde, kurtarma faaliyetlerine hız vermiş olacağız

Soma'daki madende yangın devam ediyor

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki madende süren yangına ilişkin ''Karbonmonoksit seviyesi şu anda maden ocağında düşmeye başladı. Bu yangının küçüldüğü anlamına geliyor'' dedi.

Kurtarma çalışmalarına 3-4 saatiçerisinde hız verilebileceğini söyleyen Yıldız: Malumunuz 282 işçi kardeşimizi cansız bedenleriyle beraber ailelerine teslim ediyoruz. 8 işçi kardeşimiz kaldı teslim edilmeyen.

Bugün itibariyle yangın noktası, dün geceden bu yana uğraştığımız 250 metrelik konveyör yangınıyla karşı karşıya kaldık. Bu kurtarma çalışmalarını aksatıyor. Hamd olsun konveyördeki söndürme çalışmaları büyük bir artıya doğru gidiyor.

Asıl yangın noktasına da inşallah ulaşıyoruz. Karbon monoksit seviyesi şu anda düşmeye başladı. Önümüzdeki 3-4 saat içerisinde, kurtarma faaliyetlerine hız vermiş olacağız.

 Yıldız Soma'da yaptığı açıklamada ayrıca  adli ve idari soruşturma başladığını ifade ederek: Bunu çok sık tekrar ediyorum ama, ihmali olan biri varsa gözünün yaşına bakmayız. Burada hepimizin canı var. Kimsenin ihmaline göz yummayız" dedi.


Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 00:18
YORUM EKLE