Şırnak’ta ‘aşiret lideri’ olan korucubaşı silahlı saldırıda yaralandı

Jirki aşireti lideri ve bölgenin en önemli korucu başlarından biri olan Tahir Adıyaman, bugün Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde PKK'lilerin düzenlediği saldırıda yaralandığı öne sürüldü

Şırnak’ta ‘aşiret lideri’ olan korucubaşı silahlı saldırıda yaralandı
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bölgenin en önemli korucu başlarından biri olan Jirki aşireti lideri Tahir Adıyaman silahlı saldırıda yaralandı.
 
Beytüşşebap'ın Ayvalık Köyü'nde yaşayan Tahir Adıyaman, ilçeye 5 kilometre mesafede bulunan İkinci Köprü Mevkii'nde özel aracıyla seyir halindeyken, bir grup yolunu kesti. 

Hürriyet’in haberine göre; PKK'li olan grubun yol kestiğini gören Adıyaman ile beraberinde bulunanlar geri dönmek isterken, silahlı saldırıya uğradı. Açılan ateşte Tahir Adıyaman yaralanırken, yanındaki korucular da karşı ateş açtı.

Yaralanan Tahir Adıyaman'ın tedavi edilmek üzere Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

JİRKİ AŞİRETİ

Saldırıda yaralanan Tahir Adıyaman, Şırnak ve Hakkâri bölgesinin en önemli aşiretlerinden Jirki aşireti lideri ve bölgede koruculuğu kabul eden ilk aşiretlerden biri olarak biliniyor. Hakkari ve Şırnak'ta 20 binin üzerinden üyesi bulunan Jirki aşiretinin büyük bölümü de geçici köy koruculuğu yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 18:52
YORUM EKLE