30 Ekim 2017 Pazartesi 16:49
Şırnak'ta göçük altında kalan madencilerden dördü sigortasızmış

Şırnak’taki 1 No’lu Kömür Ocağı’nda 17 Ekim'de meydana gelen göçükte yaşamını yitiren 8 işçiden 4’ünün sigortasız olarak çalıştığı ortaya çıktı.

Sigortalı çalışan 2 işçinin ise primlerinin farklı şirketler üzerinden yatırıldığı bilgisine ulaşıldı.  

Ulaşılan bilgilere göre, 2017 yılının Nisan ayında ihalesi taşeron firma Kubatoğlu tarafından alınan ocakta yaşamını yitirenler işçilerden sadece Sekvan Üstün (34) ve Yüksel Uğur'un (30) sigorta primlerinin yatırdığı görülüyor. Aynı zamanda Kubatoğlu firmasının sahipleri arasında ismi geçen işçilerden Mesut Mağrur'un (27) sigorta primlerinin Özmağrurlar şirketi tarafından, Abdullah Kayaş'ın ise primlerinin Acar A.Ş. tarafından yatırıldığı öğrenildi. 

2’SİNİN SİGORTA GİRİŞİ HİÇ OLMAMIŞ 

Hayatını kaybeden işçilerden, Yılmaz Mağrur'un (29) primleri en son 2010 yılının Haziran ayında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yatırıldığı görülürken, Vedat Özden'in (22) sigorta primlerinin ise en son 2017 yılının Haziran ayında Pek-er İnşaat Şirketi tarafından yatırıldığı öğrenildi. İşçilerden, Sıddık Kabak (18) ve Mehmet İzer'in (40) ise herhangi bir sigorta kaydına rastlanmadı. 

KAYNAK: mezopotamyaajansı.com 

Son Güncelleme: 31.10.2017 12:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Cenk Arslanbuğa 2017-10-31 08:19:20

Sigortasızmış diye başlık mı olur. İletişim ciddiyetinden uzak bir başlık. Öyle bir iddia varsa araştırır doğrulatır haber yaparsın. Doğrulatma şansı bulamazsın iddia edildi dersin ama sigortasızmış olmamış.