Sibel Çapraz’ın ilk duruşması bugün

Tedavisi tamamlanmadan tutuklanarak hapishaneye konulan Hakkâri İl Genel Meclisi Başkanvekili Sibel Çapraz'ın ilk duruşması bugün görülecek

Sibel Çapraz’ın ilk duruşması bugün

Yaralı halde Menemen R Tipi Cezaevi'nde tutulan Hakkâri İl Genel Meclisi Başkanvekili Sibel Çapraz hakkındaki davanın ilk duruşması bugün saat 10.00’da görülecek.

Sibel Çapraz, Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde 2015 yılının Kasım ayında katıldığı bir gürültü eyleminde polisin zırhlı araçtan açtığı ateşle yaralanmıştı.

Yüksekova Haber'de yer alan habere göre; “Örgüt üyeliği” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” ile suçlanan Çapraz, tutuklu bulunduğu İzmir Menemen’de SEGBİS sistemi ile Yüksekova'da görülecek olan duruşmaya katılacak.

Çapraz’ı Yüksekova’da Avukat Davut Uzunköprü, İzmir’de ise Avukat Banu Güveren savunacak.

Yüksekova Haber'in edindiği bilgiye göre; Sibel Çapraz hakkında tutuklama kararı veren hakim, darbe girişimiyle ilgili operasyonlarda gözaltına alındı.

Ailesi, daha önce 15 ameliyat geçiren Sibel Çapraz’ın 4 ameliyatının daha kaldığını, halen kalın bağırsağının dışarıda olmasından dolayı kolostomi torbası ile yaşadığını ve tek başına ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olduğundan dolayı tedavisinin devamı için serbest bırakılmasını istiyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 10:04
YORUM EKLE