12 Haziran 2011 Pazar 00:10
Sevag Şahin anıldı

Batman’da askerliğini yaparken Kıvanç Ağaoğlu isimli askerin silahından çıkan kurşunla öldürülen Sevag Balıkçı, ölümünün 40. gününde Şişli Mezarlığı’nda düzenlenen törende anıldı.

5 Haziran’da düzenlenen törende Sevag’ın ailesi, akrabaları ve arkadaşlarının cinayetin henüz tam olarak aydınlatılamamasına duydukları tepki hissediliyordu. ‘Kaza’nın 24 Nisan’a denk gelmesi ve Ağaoğlu’nun Facebook sayfasında paylaştığı milliyetçi görüşlerinin ortaya çıkması nedeniyle kamuoyunda Sevag’ın cinayete kurban gittiğine yönelik görüş ağırlığını koruyor.

Öte yandan Eşitlik ve Demokrasi Partisi İstanbul milletvekili Ufuk Uras, Sevag’ın şüpheli ölümü üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve Savunma Bakanı Vecdi Gönül'e cevaplaması amacıyla bir soru önergesi vermeyi tasarladıklarını ancak Meclis’in tatilde olması nedeniyle bu talebin reddedildiğini söyledi. Uras, ‘Meclis kapalı, veremezsin’ dediler. Meclis kapalı olabilir ama hükümet işbaşında, göreve devam ediyor. Milletvekili olarak bizler de öyle. Demek ki verecek yanıtları yok.’ dedi.

AGOS

Anahtar Kelimeler:
AgosAnıldıSevag Şahin
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.