Sedat Peker’den Erdoğan’a tehditli destek: Bayrak direklerine asacağız

Peker yine tehditler içeren ifadeler kullandı

Sedat Peker’den Erdoğan’a tehditli destek: Bayrak direklerine asacağız

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek konuşması yapan Sedat Peker yine tehditler içeren ifadeler kullandı.

Organize suç örgütü lideri olmakla itham edilen ve Erdoğan’a verdiği destekle bilinen Sedat Peker, Çengelköy’de şöyle konuştu:

“Bu şımarmış, devletimizin devlet olma geleneğiyle onlara sağladığı imkanlardan dolayı şımarmış bu kişiler sayın cumhurbaşkanımız için diktatör diyorlar. Bizim haklarımızı elimizden aldı diyorlar. Bunun gibi çeşitli suçlamalar yapıyorlar. Ancak ben biliyorum ki onlar yatsınlar kalksınlar bizim devletimizin devlet olma geleneğindeki öğretilere dua etsinler. Diktatör dedikleri sayın cumhurbaşkanımıza dua etsinler. Yüce Allah korusun, eceliyle bile olsa sayın cumhurbaşkanımızın bu dünyadaki misafirliği biterse, onlar diktatör neymiş görecekler. Yüce Allah’ın izniyle onlara yakınlık duymuş, onlarla yol almış, onlarla daha sonrasında yolunu ayırmamış bütün herkesi en yakın bayrak direklerine asacağız. En yakın ağaçlara asacağız.”

“CEZAEVLERİNDE DE ASACAĞIZ”

Sözü CHP’nin ‘Adalet Yürüyüşü’ne getiren Peker, sosyal medyadaki şakalaşmalardan yola çıkıp, CHP’li Enis Berberoğlu’nun tutulduğu Maltepe Cezaevi’ni basmanın planladığını iddia ederek şu tehditleri savurdu:

“Bazı aşırı solcular kendilerince nostalji yapıp Bastille Cezaevi’nin geçmişte basılmasını Maltepe Cezaevi’ne yürüdükleriyle eşitleyip kendi aralarında sohbetler yapıyorlar. Tabii ki bunlar duyan kulaklar tarafından duyuldu. Neymiş, Maltepe Cezaevi’nin basacaklarmış, arkadaşlarını çıkaracaklarmış. Büyük bir devrimin başlangıcı olacakmış. Onların düşündüğü gibi cezaevleri de bir gün basılacak. Ancak vallahi onların hayal ettiği gibi değil. Dışarıda yakaladıklarımızın hepsini ağaçlara, bayrak direklerine astıktan sonra o cezaevlerine de gireceğiz. Onları cezaevlerinde de asacağız. Boyunlarından asacağız bayrak direklerine.”

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 15:42
YORUM EKLE