08 Mayıs 2011 Pazar 02:34
Sanatçı Mustafa Alabora kime oy verecek?

MERSİN - Mersin bağımsız milletvekili adayı Ertuğrul Kürkçü ile İstanbul adayı Sırrı Süreyya Önder'in seçim kampanyası sürerken sanat çevrelerinden de destek mesajları geliyor.

Sinema ve tiyatro sanatçıMustafa Alabora, "Ertuğrul'un Meclis'e girmesini tüm yüreğimle istiyorum. Onun gibilerinin Meclis'te varolmaları Meclis'in tüm yapısını değiştirecektir" dedi.

"Ertuğrul Kürkçü'yle Dev-Genç başkanlığı esnasında tanıştım, çok uzun yıllara dayanan bir arkadaşlığım var" diyen Alabora, BDP'nin Türkiye sol hareketinden isimleri desteklemesini de "BDP'nin özünde yapmaya çalıştığı şey bir devrimci harekettir. Kürt olmayan iki devrimci ismi aday göstermeleri bence çok takdir edilecek bir harekettir" diye değerlendirdi.

Kürkçü'nün seçim kampanyasına destek vermek amacıyla Mersin'e gelen sanatçı Alabora, Kürkçü'nün seçilmesi için kendisinin de çalışmalara katılacağını belirtti.

Alabora, 12 Haziran seçimlerindeki oyunu da BDP'nin desteklediği bir başka bağımsız milletvekili adayı olan Sırrı Süreyya Önder'e vereceğini açıkladı.

Alabora, "Benim seçim bölgemde bir başka dostum Sırrı Süreyya Önder'i aday gösterdiler, ben de oyumu ona vereceğim" dedi.

ANF

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
kahraman oğuz 2011-05-09 21:33:34

ben de mustafa beyin düşüncesine katılıyorum.yaşasın halkların kardeşliği.oyum ertuğrul kürkçü,ye

Avatar
Helin GüLER 2014-02-20 23:44:16

Bende katiliyorum mustsfa nin söyldikleri . Yaşasin haklarin kardeşligi her biji

Avatar
Helin GüLER 2014-02-20 23:47:43

Bende gezi park i da olmak isterdim. Ama ben almanya yaşiyorum gelemedim. Ama busene gezi parkina gelecegim bir kürt vatandaş olarak.

Avatar
Helin GüLER 2014-02-20 23:51:09

Benim bir türk arkadaşim var benim canim benim herşeyim yagmur ve HELIN.