17 Mart 2016 Perşembe 19:13
Roboskililer korucuların operasyonlara katılmamasını istedi
Roboskili aileler Roboski katliamında kaybettikleri yakınlarının mezarları başında 220. haftada da Adalet Nöbeti için biraraya geldiler. Bu haftaki Perşembe değerlendirmesini Roboski katliamın da yaşamını yitiren Fadıl Encü'nün kardeşi Kıymet Encü okudu. 

Kıymet Encü konuşmasına, 13 Mart 2016 tarihinde Ankara’nın Kızılay semtinde yaşanan bombalı araç eylemi sonucu yaşamını yitirenlerin ailelerine baş sağlığı dileyerek başladı. Encü, Ankara’daki saldırıda ve Kürt illerinde yürütülen operasyonlardaki ölümlerin sebebinin “yanlışta ısrar” sonucu devam eden savaş politikaları olduğunu savundu.

Kıymet Encü, Şırnak'ta sokağa çıkma yasağı ile birlikte çeşitli bölgelerden korucuların da polis ve askerin yanında operasyonlarda yer alacağını hatırlattı. "Bizim kendi halkımıza karşı çevrilecek silahımız yok, halkımıza karşı silah kaldırmış olan da bizim kardeşimiz olamaz" diyen Kıymet Encü korucuların operasyonlara katılmamasını istedi. (Yannis V. Yaylalı / Demokrat Haber)Son Güncelleme: 17.03.2016 19:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.