Reina saldırganı oğluyla kaçmış

Reina saldırganının eşinin kaldığı eve baskın yapıldı

Reina saldırganı oğluyla kaçmış

Reina’da yılbaşı gecesi 39 kişiyi katleden Özbek asıllı saldırgan Abdulgadir Masharipov’un eşi Maltepe’de bir eve düzenlenen operasyonla yakalandı. Yanında olan 1.5 yaşındaki kızı koruma altına alındı. Masharipov’un ise saldırıdan sonra yanına 4 yaşındaki oğlunu alarak kaçtığı tespit edildi.

Toygun Atilla'nın Hürriyet'te yer alan haberine göre Reina’da yılbaşı gecesi katliam yapan Özbek asıllı saldırgan Abdulgadir Masharipov 1.5 yaşındaki kızı, 4 yaşındaki oğlu ve eşiyle birlikte 2016’nın başında Konya’ya geldi.

Masharipov ailesi, aralık ayının son günlerinde İstanbul Başakşehir’de bir ev kiraladı. Özbek asıllı saldırgan, 31 Aralık’ta akşam saatlerinde karısına, “Helalleşelim” diyerek evden ayrıldı. Masharipov, Reina katliamının ardından eşi ve çocuklarının getirildiği Zeytinburnu’ndaki eve döndü. Masharipov, buradan 4 yaşındaki oğlunu alarak kayıplara karıştı.

İstanbul polisi, çarşamba günü Maltepe’de bir eve operasyon düzenledi. Operasyonda Masharipov’un eşi gözaltına alındı. Yanında 1.5 yaşındaki kızı da vardı. Saldırgan Masharipov’un eşi İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alınırken, 1.5 yaşındaki kızı, koruma altına alındı. Masharipov’un eşi, polise verdiği ilk ifadesinde, saldırının olduğu geceyle ilgili olarak “Helalleştik ve evden çıktı” dedi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde gözaltına alınan Mashoripov’un eşinin verdiği bilgiler ışığında DEAŞ’ın İstanbul’daki hücreleri ve katliamda saldırgana yardım ettiği düşünülen kişilere ulaşılmaya çalışılıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 17:33
YORUM EKLE