PYD: Biz teröristlerle savaşırken neden terörist saldırı yapalım?

Afrin Kantonu Savunma Bakanı Ebdo Cilo, Ankara saldırısı ve Türkiye’nin Afrin’e yaptığı top atışları hakkında açıklamalarda bulundu

PYD: Biz teröristlerle savaşırken neden terörist saldırı yapalım?
Türkiye'nin Azez'deki PYD hedeflerine yönelik top atışları devam ederken Afrin Kantonu Savunma Bakanı Ebdo Cilo, Afrin ve çevresindeki köylerde üç sivilin öldüğünü söyledi.

Cilo, BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada Ankara'da 28 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan PYD ve YPG'nin sorumlu tutulmasına da tepki gösterdi, "Biz terörist örgütlerle savaşırken neden terörist saldırı yapalım?" dedi.

'15 OBÜS TOPU İSABET ETTİ'

PYD’nin Afrin Kantonu Savunma Bakanı Cilo, Afrin ve çevresindeki köylere 15 obüs topunun isabet ettiğini söyledi.

Türkiye’nin yaptığı top atışlarında Azez'in güneybatısındaki Minniğ hava üssü ve Maranas Köyü ile Tel Rıfat arasındaki Ayndağne Köyü'nün kontrolünü ele geçiren PYD mevzilerinin hedef alındığı belirtiliyor.

Cilo, "Afrin’in Eşrefiye Mahallesi’ndeki bir okul ve çevresindeki birkaç ev top atışlarından zarar gördü. Biri çocuk, ikisi yetişkin üç sivil hayatını kaybetti, yedi sivil de yaralandı. Afrin merkezi dışında, Cindîreş, Şiyê köylerine yoğun top atışları yapılıyor" dedi.

ANKARA SALDIRISI

Ebdo Cilo Ankara saldırısıyla ilgili olarak da "Türkiye’nin kalbinde bir saldırı olacak ve Türkiye istihbaratının bundan haberi olmayacak, mümkün mü? Onlar nasıl bizi suçluyorsa biz de MİT’i suçluyoruz. İŞİD, El Nusra, Ahrar’ur Şam gibi terörist örgütlere karşı savaşırken, neden gidip terörist bir saldırı yapalım?"diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 08:24
YORUM EKLE