10 Eylül 2013 Salı 14:13
 Polisin katlettiği Atakan için sokağa, eyleme!

Hatay Armutlu'da polisin attığı gaz bombasının kafasına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Ahmet Atakan için bugün çok sayıda kentte eylemler yapılacak.

Antakya halkı, saat 02.30 sularında yaşamını yitiren Ahmet Atakan'ın vurulduğu Armutlu Mahallesi'nde nöbet tutuyor. Halk, otopsi için Adana'ya gönderilen cenaze gelene kadar bekleyişini sürdürme kararı aldı.

İstanbul'da Gezi direnişine öncülük eden Taksim Dayanışması, Ahmet Atakan'ın ölüm haberi üzerine acil olarak toplanma kararı aldı. Toplantının ardından yapılan açıklamada, "Ahmet Atakan vicdanlara sığmayacak bir şekilde, polis şiddetiyle katledildi. Ahmedimizi anmak için karanfillerimizle 19.00'da Taksim'deyiz" denildi.

Günlerdir şiddetli sokak çatışmaları yaşanan Ankara'da ise Kızılay'a yürüyüş kararı alındı. Saat 20.00'da toplanma çağrısı yapılan Dikmen, Mamak, Batıkent, Keçiören, Seyranbağları gibi mahallelerden kitlesel yürüyüşler yapılması planlanıyor.

İzmir'de Ahmet Atakan'ın katillerinden hesap sormak için 20.00'da Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde bulunan Sevinç Pastanesi önünde toplanma çağrısı yapıldı.

Antalya'da halk, saat 19.00'da kent merkezinde bulunan Aydın Kanza Parkı'nda toplanarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüyecek.

Adana'da ise Halkların Demokratik Kongresi, İHD, KESK, DİSK, Tabip Odası, Halkevleri, ÖDP ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nin çağrısıyla saat 19.00'da 5 Ocak Meydanı'nda toplanılacak.

Samsun'da Ahmet Atakan için saat 16.00'da Öğretmenevi önünde toplanma çağrısı yapıldı.

Kocaeli halkı da saat 19.00'da Cumhuriyet Parkı'nda buluşacak.

Denizli'de Ahmet Atakan için saat 19.00'da Çınar Meydanı'nda eylem yapılacağı öğrenildi. (ETHA)

Son Güncelleme: 11.09.2013 14:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.