PKK'nin 'eylemsizlik' kararı sonrası: Lice kırsalında 8 cenaze bulundu, mezarlıklar bombalandı

Lice'de PKK'lilera ait mezarlığın bombalandığı, bombalanan alanda 8 cenazenin bulunduğu bildirilirken, cenazelerin PKK'lilere at olduğu tahmin ediliyor

PKK'nin 'eylemsizlik' kararı sonrası: Lice kırsalında 8 cenaze bulundu, mezarlıklar bombalandı

Kısa süre önce bombalanan Diyarbakır’ın Lice kırsalında PKK’lilere ait olduğu düşünülen 8 cenaze bulundu. Şırnak Cudi Dağı’nda PKK’lilere ait mezarlığın bombalandığı da belirtildi. Canlı kalkanların eylemi de sürüyor.

8 CENAZEYE ULAŞILDI

İMC'de yer alan habere göre, Diyarbakır’ın Lice ilçesi Yolçatı Mahallesi kırsalında canlı kalkanlar, bölgedeki bombardımanın ardından arama çalışması başlattı. Çalışmada 3 ayrı noktada 8 cenazeye ulaşıldı. PKK’lilere ait olduğu belirtilen cenazeler, toprağa verildi.

Lice merkezde de kepenkler kapatıldı.

PKK'LİLERE AİT MEZARLIĞA TOP ATIŞI

ETHA'daki habere göre de, Şırnak’ın Cudi Dağı’nda bulunan PKK’lilere ait mezarlığa ise top atışları yapıldı. Canlı kalkan eyleminin sürdüğü bölgeye, dozer, kepçe gibi çok sayıda iş aracı gönderildi. Onlarca zırhlı araçla mezarlığı abluka altına alan asker, kimsenin mezarlığa geçişine izin vermedi.

HDP'Lİ VEKİLLERİN DE YER ALDIĞI HEYET'İN GEÇİŞİNE İZİN YOK

HDP Şırnak milletvekilleri Aycan İrmez ve Leyla Birlik’in aralarında bulunduğu heyet, bölgeye gitmek istedi. Ancak heyetin gidişine de izin verilmedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2015, 21:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
bager
bager - 3 yıl Önce

Adamlarin olulerimize tahammuluyok diri mize nasil tahamulu olsun. Bosuna baris demenin bir anlami kalmamistir.cenazelerimize bu kadar saygisizlik yaparak aslinda kurt onuru ile dalga geciyorlar.ve ne yazik ki kurtlerde bu duruma gerekli cevabi vermiyorr yazik