PKK gerillaları Şengal yolunda

Karayılan dün 'Şengal'i IŞİD'e bırakmayız, müdahale edeceğiz' dedi; gerilla Şengal'e doğru yola çıktı...

PKK gerillaları Şengal yolunda

ANF'nin haberine göre; PKK Yürütme Komitesi Üyesi ve Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanı Murat Karayılan’ın dün akşam "PKK olarak Şengal’e müdahale edeceğiz" açıklamasından sonra, onlarca HPG ve YJA STAR gerillası Şengal’e gitmek üzere yola çıktı.

IŞİD’in Musul’u almasından sonra Rojava’ya saldırdıklarını ve KCK’nin IŞİD’in Güney Kürdistan’a da saldırabileceği öngörüsü üzerine HPG olarak hazırlandıklarını ifade eden gerillalar, "Êzidi halkının çağrılarını dikkate alarak Şengal’e gidiyoruz" dediler.

Gerillalar, Şengal’e giden arkadaşlarını birlikte çektikleri halayların ardından slogan ve zılgıtlarla uğurladılar.

"NE GEREKİYORSA ONU YAPACAĞIZ"


Şengal’e doğru yola çıkan bazı gerillalar ise şöyle konuştu:

Baran Sason: Şengal’e gidiyoruz. Halkımız için mücadele etmek bizim için bir şeref. Halkımızın bizden beklentileri var. Onları savunmak için gidiyoruz. Halkımız katliamla yüz yüze. Önderliğimizin belirttiği çerçevede oraya gidiyoruz. Kürdistan’ın neresinde bize ihtiyaç varsa oraya gideceğiz. Ne gerekiyorsa onu yapacağız. Kanımızın son damlasına kadar halkımız ve Kürdistan için savaşacağız.

Welat Afrin: PKK gerillası, bir HPG’li olarak Ezidi halkımızın savunması için Şengal’e gidiyoruz. Şengal bizim için kutsal bir yer ve oranın savunulması bizim açımızdan çok önemli. DAİŞ (IŞİD) diğer bölgelerde olduğu gibi Şengal’de de kirli bir savaş yürütüyor. Bizler de HPG savaşçıları olarak mücadele etmeye gidiyoruz. Onurumuzu, Ezidi halkımızı ve topraklarımızı korumak için savaşmaya gidiyoruz.

Eriş Hewreman: DAİŞ Şengal’e bir saldırı başlattı. Ben de Hewreman bir HPG gerillası olarak fedai bir ruhla DAİŞ’e karşı savaşmaya gidiyorum. HPG olarak Kürdistan’ın neresi olursa olsun elimizden geleni yaparak savaşmaya hazırız. Ezidi halkımızın kadim bir inancı var. DAİŞ hiçbir inanca yaşam hakkı tanımıyor. Onun için PKK savaşçıları olarak kanımızın son damlasına kadar, son nefesimize kadar Ezidi halkımızı savunmaya kararlıyız.

Ferhat Botan: Şu anda Şengal’e doğru gidiyoruz. Şengal’de IŞID’in yoğun saldırıları var. Halkımıza karşı gerçekleştirilen bu saldırılar karşısında sessiz kalmak mümkün değil. Biz de HPG olarak yönümüzü Şengal’e veriyoruz. Büyük bir heyecan ve coşku var. Şengal’e giderek özgürlük mücadelemizi daha üst bir seviyeye çıkartacağız, bu iddiadayız. Oradaki halkımızı da özgürleştireceğiz.

Demhat Amed: 6 yıldır gerilladayım. Büyük bir heyecan ve coşkuyla yönümüzü Şengal’e vererek, Ezidi halkımızı özgürleştirmeye gidiyoruz. Hareketimiz bize Şengal’e gitme görevi verdi. Her Kürt gencinin ve gerillanın düşmanla savaşma ve halklarımızı özgürleştirme istemi var. Biz de bu istemi gerçekleştirmek üzere Şengal’e gidiyoruz.

Warşin Rojava: Rojava, Şengal ve Güney halkımızı savunmak amacıyla yola çıkıyoruz. Kürdistan gerillası başarı dışında bir şey düşünmez, biz de böyle bir motivasyonla Şengal’e gidiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 12:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
KEMAL
KEMAL - 4 yıl Önce

...sayin abdullah öc alan aylar önceden uyarmisti,50 bin kisilik cok hizli hareket kabiliyetine sahib,bir kuvvet gelistirin,kürdistanin herhangi bir yerinde göreve hazir olsunlar.iste isid belasi,isida bu silahlari ve tüm ikmallari kimler sagliyor.eger bir millet olarak varligini sürdürmek istiyorsan senin savas gücün olacak,icabihalinde halkin ve ülken icin ölümü göze almak zorundasin.yok birileri surda veya burda malina canina,hatta irzina el uzatabilirler.hawal agite ulas,kurtulusa kadar savas,,,,,,,,,,,,,,,.