'Palalı' dönmüyor!

'Ramazan Bayramı'ndan sonra Türkiye'de olacağım' demişti...

 'Palalı' dönmüyor!

Gezi Parkı olaylarında kalabalığa pala ile saldırdıktan sonra Fas'a kaçan Sabri Çelebi, 13 Ağustos'ta Türkiye’ye gelmek için aldığı bileti iptal etti.

Gezi Parkı olaylarında kalabalığa pala ile saldırması sonrası büyük tepki çeken ve hakkında tutuklama kararı çıkmadan bir gün önce eşi Daoui Hanae ve çocuğu Havin Nilda’yı da yanına alarak Fas’a kaçan Sabri Çelebi, THY ile ortak uçuş düzenleyen Royal Air Maroc'un uçağı ile Türkiye’ye gelmek için aldığı bileti son dakikada iptal etti.

Fas’a gittikten sonra Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede hakkında 9 yıl 9 aydan, 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi, gittiği Kazablanka’dan DHA muhabirine telefonla yaptığı konuşmada bayramdan sonra Türkiye’ye döneceğini açıklamış ve şöyle konuşmuştu:

"Hakkımda 27 yıl istenmiş, adam öldürenler bile 4 yıl yatıp çıkıyor. 50 yıl istense umrumda değil yine de Türkiye'ye döneceğim. 1,5 yaşında çocuğum var. Ben ekmeğimi orada kazanıyorum. İşim gücüm İstanbul'da. Ben Fas'ta ne yapacağım. Çocuğumun rahatsızlığı nedeniyle dönüşüm gecikti. Ramazan Bayramı'ndan sonra Türkiye'de olacağım. “

GELSEYDİ HAVALİMANINDA GÖZALTINA ALINACAKTI

Hakkında 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Ç.'nin İstanbul’a ayak basar basmaz hakkında yakalama kararı bulunması nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınacağı öğrenilirken, zanlı daha önce de Türkiye’ye gelişini son dakikada iptal ederek uçağa binmemişti. (Akşam, Posta)

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 10:23
YORUM EKLE