21 Haziran 2015 Pazar 18:23
Osman Karadeniz'in ağabeyi: 'Kardeşiniz firar etti, gidin dağda arayın' dediler

İzmir’in Buca ilçesinde zorunlu askerlik yaptığı sırada iddiaya göre Denizli’deki birliğe sürgün olarak gönderildiği 12 Haziran’dan bu yana bulunamayan Osman Karadeniz’in ağabeyi Kadir Karadeniz, “Kardeşiniz firar etti, gidin dağda arayın” dediklerini söyledi.

"BAŞIMA BİR ŞEY GETİREBİLİRLER" DEDİ

Radikal’den İsmail Saymaz’ın haberine göre; Diyarbakır’da 5 Haziran’daki HDP mitingine yönelik bombalı saldırıdan sonra ailesine telefon açan er Karadeniz, ağabeyi Kadir’e “Moralim çok bozuk, artık yapamayacağım” dedi. Daha sonra aradığı bir arkadaşına, birlikte kavga çıktığını ve kendisinin de bu kavgaya karıştığını söyleyerek, “Başıma bir şey getirebilirler” dedi. Er Karadeniz’in ailesiyle son görüşmesi, 11 Haziran akşamı oldu. Er Karadeniz’den bir daha haber alınamadı.

AĞABEYİ KONUŞTU

Ağabey Kadir Karadeniz, kardeşinin o gün Denizli’ye sürüldüğünü, kendilerine de “Firar etti” denildiğini ileri sürüyor. Kardeşinin bir büfeye çantasını bırakıp ortalıktan kaybolduğunu ifade eden Karadeniz, “Bu olayın karanlık olduğunu düşünüyoruz. Askerlerin bu kavgayı bizden saklaması ve sürgünün rutin olduğunun söylenmesi bizi kuşkulandırıyor. Firar etmiş olması da bir ihtimaldir, ancak askerin yaklaşımları bizi kaygılandırıyor. Bize ‘Kardeşinizi dağda arayın’ deniyor. Bize terörist gözüyle bakıyorlar. Dağa bile çıkmış olsa askerin denetimindedir. Askerin on gündür ciddi bir uğraş göstermemesi, şaşırtıcıdır” dedi.

Son Güncelleme: 21.06.2015 18:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.