Öğrencilerini karma oturtan öğretmene soruşturma

İlçe Milli Eğitim Müdürü'nden öğretmene: Sen Başbakana muhalif misin?

Öğrencilerini karma oturtan öğretmene soruşturma

Hatay Kırıkhan Yatılı Bölge Okulu'nda öğretmenlik yapan Eylem Bab hakkında, öğrencilerini 'kızlı erkekli' oturtuyor diye soruşturma açıldığı iddia edildi. 4 yıldır İngilizce öğretmenliği yapan Eylem Bab, Başbakan Erdoğan'ın 'kızlı erkekli' çıkışının ardından hedef haline geldi

Birgün gazetesinden Serbay Mansuroğlu'nun haberine göre, okul Müdürü Ali Rıza Yılmaz ve Beden Eğitimi Öğretmeni Süleyman Abdioğlu, öğrencilerin birlikte oturduğu uygulamadan rahatsızlıklarını dile getirdi.

Müdür Yılmaz'ın, 'sınıf yerleşim planları' konulu bir yazı kaleme alarak, öğretmenlere gönderdiği iddia edildi.

Müdür Yılmaz'ın yazdığı iddia edilen yazı: "Öğrencilerden gelen şikâyet ve velilerden gelen dilekçelerden anlaşıldığına göre sınıflarda öğrencilerin kızlı erkekli oturtulduğu anlaşılıyor. Bu şekilde uygulamanın yapılmaması gerekiyor. Sınıf rehber öğretmenlerinin yapacağı yerleşim planlarının okul müdürüne bir nüshasını onaylatıp bir nüshasını sınıfa asmaları, öğretmenlerin de bü plana uymaları hususunda gereğini önemle rica ederim."

'NEDEN BÖYLE OTURTUYORSUN'

Eylem Bab, bu yazı doğrultusunda sınıfın yerleşim planını değiştirdi. Bab hakkında kızlı erkekli oturan öğrencileri notla tehdit ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı ve ders verdiği sınıf da elinden alındı.

BAŞBAKAN'A MUHALİF MİSİN

Okula gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Turan'ın da, Eylem Bab'a 'Neden öğrencileri kızlı erkekli oturtuyorsun. Sen Başbakana muhalif misin?' dediği iddia edildi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2014, 12:08
YORUM EKLE