30 Kasım 2017 Perşembe 23:13
ODTÜ'de Man Adası belgeleri eylemi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu, dünürü ve eski özel kalem müdürünün Man Adası'ndaki bir şirkete gönderdiği milyonlarca doların belgesini açıklamasının ardından ODTÜ Öğrencileri gerçekleştirdikleri yürüyüşle tepkilerini gösterdi.

Yemekhanede biraraya gelen öğrenciler 'Hükümet İstifa', 'Hırsızlardan Hesabı Gençlik Soracak' , 'AKP Elini Cebimizden Çek' sloganları eşliğinde doğu yurtlar bölgesine yürüyüşlerini gerçekleştirdiler. Yürüyüş boyunca ıslıklar ve alkışlarla protestolarını sürdüren öğrencilere yurtlar bölgesinde ışıkları açıp kapatan öğrenciler de desteklerini gösterdi. 

Yürüyüşün ardından yapılan ortak basın açıklamasında şöyle denildi “Emekçiler yoksulluk ve sefalet içerisinde yaşarken Türkiye'nin Cumhurbaşkanının yakınlarının milyonlarca doları adalarda saklıyor. Zamlarla, vergilerle halkın sırtından büyütülen servetlere karşı hükümetten hesap sorulacak. İktidarın yüzsüzlüğünden vazgeçmeyeceğini ve kendi kendilerine istifa etmeyeceğini biliyoruz. Saray rejimine diz çöktürecek olan güç halkın mücadelesinden geçiyor.”

Açıklama 'Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek' sloganları ile sona erdi. 

Kaynak: Evrensel 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.