Nusaybin'de yeniden sokağa çıkma yasağı

Valilik, 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu

Nusaybin'de yeniden sokağa çıkma yasağı

Mardin'in Nusaybin ilçesinin 3 mahallesinde yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Mardin Valiliği, yasağın bugün saat 22.00'den itibaren ilan edildiğini açıkladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada; "İlimiz Nusaybin İlçesi'nde kamu düzeninin sağlanması ve suç işlenmesinin önlenmesi, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, mevcut aranan şahısların yakalanması, tuzaklanmış ve patlayıcı yerleştirilmiş hendek ve barikatların kaldırılarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince Nusaybin İlçesi Abdulkadirpaşa, Fırat ve Yenişehir Mahallelerinde; 09 Ekim 2015 Cuma günü saat: 22.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştır," denildi.

1-6 EKİM'DE DE YASAK İLAN EDİLMİŞ, BİR SİVİL ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ


NUsaybin'de 1 Ekim’de ilan edilen sokağa çıkma yasağı 6 Ekim’de kaldırılmıştı. Heyetlerin ilçeye girişine izin verilmemiş; çatışmaların sürdüğü Fırat Mahallesi’nde, 54 yaşındaki Ahmet Sönmez, kapısının önünde vurularak öldürülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 17:12
YORUM EKLE