02 Haziran 2015 Salı 15:24
Nor Zartonk'tan AKP'li Esayan'a Kamp Armen yalanlaması

AKP'nin İstanbul Milletvekili adayı Markar Esayan'ın Paros dergisine yaptığı "Kamp Armen'in Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı'na bağışlandığı" açıklamasına Nor Zartonk'tan yalanlama geldi.

cnnturk.com'da yer alan habere göre AKP İstanbul Milletvekili adayı Markar Esayan'ın Kamp Armen'le ilgili açıklamalarına yalanlama geldi. Paros dergisi, iadesi sürecinde koordinasyonu üstlendiği belirtilen Esayan'ın, "Kamp Armen'in Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi'ne Vakfı'na iade edildiği" açıklamasını haberleştirdi. Bu habere Kamp Armen için mücadele yürütenlerden ve Ermenilerden tepki geldi.

Nor Zartonk'tan yapılan açıklamada, Esayan Kamp Armen'i seçim malzemesine dönüştürmekle eleştirildi.

Nor Zartonk'un açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Ermeni yetimlerin hakkının sömürüsüne, siyasi ranta araç yalan haber! Kamp Armen direnişi devam ederken reklam amaçlı hazırlanmış bu haberin maksadını anlamakta zorluk çekiyoruz. Soruyoruz:

1- Yetimhane iade edildi diyorsunuz, vakfın üstüne geçirilmiş tapu nerede? Madem elinize geçti, tapuyu acilen yayınlayın.

2- Bu yalan haberi ve AKP reklamını yayınlamak için kaç para aldınız?

3- Böyle bir yalan haber yapıp gazetecilik mesleğine devam etmeyi hangi ahlaki normlarla içinize sindirebiliyorsunuz?

Paros yayınlanan yalan haberi tekzip etmelidir.

Markar Esayan, Tuzla Ermeni Yetimhanesi'ni, Kamp Armen'i seçim malzemesine dönüştürme çabasından vazgeçmelidir.
Direnişimiz 27 gündür zaten alandadır, Kamp Armen'dedir. Hangi siyasal yapıların yıkımı durdurduğunu, kimlerin bizimle direndiğini, kimlerin yıkım günü bile bile seyirci kaldığını ve sonrasında siyasal rant peşinde koştuğunu sadece biz değil, Kamp Armen'e gelen tüm ziyaretçilerimiz çok iyi bilmektedir.

Bu noktada süreci uzatıp kafaları karıştırmaktan başkaca bir katkısı olmamış Markar Esayan'ın açıklamaları Ermeni halkına yarar değil ancak zarar sağlayabilir. Bu tutumdan vazgeçerek kampın iadesi ve Ermeni halkı için çaba sarfetmesini bekliyoruz.
Bu soruları cevaplayamayan bir yayın kuruluşunun ve daha iade edilmeden yetim hakkından rant sağlamaya çalışan bir vekil adayının halkımızın vicdanında yeri yoktur."
 

Son Güncelleme: 02.06.2015 15:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.