21 Aralık 2015 Pazartesi 17:36
Nedim Şener: 'Umut Nöbeti' benim için bitmiştir

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi önünde düzenlenen nöbete Nazlı Ilıcak ve Gökçe Fırat’ın katılması Nedim Şener’in eleştirilerine neden olmuştu.

Oda TV  davası sürecinde tutuklanarak Silivri Cezaevi'nde 375 gün tutuklu kalan gazeteci Nedim Şener, MİT TIR’ları ile ilgili yaptıkları haber nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi önünde tutulan Umut Nöbeti’ne katılan gazetecilerin bir kısmını eleştirerek, "Can ve Erdem'in gazeteciliğini savunacağım ama Nazlı Ilıcak, Gökçe Fırat ve cemaatçilerin kirlettiği Umut Nöbeti benim için bitmiştir" dedi.


Nedim Şener, Can Dündar ve Erdem Gül için tutulan Umut Nöbeti'ne katılan Nazlı Ilıcak'ın Twitter hesabından yaptığı, "Böyle bir dönemde Devletlu'ların uçağında olmaktansa Silivri'de nöbette olmayı tercih ederim" açıklamasını da eleştirmişti. Zekeriya Öz ve Nazlı Ilıcak'ın iletişimine dikkat çeken Şener, "Nöbet de mundar oldu. Kaçak savcı Zekeriya Öz'ün Oda TV davası müştekisi yaptığı kişi de Silivri önlerinde görüldü" ifadelerini kullanmıştı.

Zaman yazarı Mümtazer Türköne'nin 17 Aralık'ta yazdığı ve Türkiye solunu "sünepelik"le suçlayan yazısına da tepki gösteren Nedim Şener, "Silivri eylemini çalanlardan ZAMAN'dan Mümtaz'er Türköne'nin Yazısı, cemaatçiyle neden dayanışılamayacağına örnektir. Madem öyle Cemaatçilere Silivri cezaevi önünde değil, kaçan gazeteci arkadaşları için Kapıkule Sınır Kapısı'nda nöbet tutmak yakışır" yorumunu yapmıştı.

Son Güncelleme: 21.12.2015 17:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.