Mustafa Ali Tombul komadan uyandı

Sese karşı tepki verip ellerini oynattı…

Mustafa Ali Tombul komadan uyandı

Polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurulunca komaya giren 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul komadan uyandı. Sese karşı tepki veren ve ellerini oynatan Mustafa Ali Tombul, yoğun bakımda nefes almasını sağlayan boğazındaki borulardan rahatsız olunca tekrar uyutuldu. Doktorlar boruların çıkartılmasının ardından Mustafa Ali Tombul’u tekrar uyandıracak.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 8 Temmuz’da düzenledikleri törenle Gezi Parkı’nı açtı. Törenin ardından bir grup Gezi Parkı’na yürümek isteyince polis müdahalesiyle karşılaştı. Mustafa Ali Tombul bu sırada başına gaz kapsülü isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Doktorları bir haftadır uyuttukları Mustafa Ali Tombul’u uyutan ilaçları dün kesti. Mustafa Ali Tombul bugün sabah saatlerinde gözlerini açtı. Seslere tepki veren ve ellerini oynatan Mustafa Ali Tombul, boğazındaki borulardan rahatsız olunca yeniden ilaçla uyutuldu. Doktorları bugün boruları çıkarttıktan sonra Mustafa Ali Tombul’u yeniden uyandıracak.

“BENİM PARAMLA BENİM OĞLUMU VURUYOR”

Taksim İlkyardım Hastanesi’nde tedavi altına alınan Tombul’un babası Mehmet Tombul, oğlunun tatil dolayısıyla arkadaşlarını ziyaret etmek için İstanbul’a geldiğini anlatarak, "’Ben katilim’ diye düşündüm. Benden kesilen vergiyle, ev vergisi veriyorsun, araban varsa araba vergisi veriyorsun, telefonlardan, A’dan Z’ye, aldığımız nefes dışında her şeye vergi veriyorsun. Bizden kesilen bu vergilerle maaşı ödenen bir polis benim oğlumu vuruyor. Benim paramla benim oğlumu vuruyor. Nasıl bir şey bu ya? Yetkililer açıklasın, ben açıklama bekliyorum. Benim oğlumun durumu çok kötü. Oğlum bu hale niye sokuluyor? Benimle beraber küçükken altını temizlediler mi? Hastalandığı zaman hastaneye apar topar götürülüp, iğnesini yaptırıp, kucağına alıp seve seve tekrar eve getirdiler mi? Başında beklediler mi hastalandığı zaman? Acısını, sevincini benimle paylaştılar mı? Ben yetiştireyim, belirli bir yaşa getireyim, benim paramla benim oğlumu vur. Bu mudur yani? Ben çok kötü durumdayım, bir açıklama bekliyorum. Ama öncelikle tüm halkımızdan benim oğlum gibi dua etsinler, bir an önce hayata dönmeleri için" diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2013, 12:16
YORUM EKLE