Meteoroloji'den 'yoğun kar yağışı ' uyarısı

Salı ve çarşamba günü İstanbul, Ankara ve ülke genelinde görülecek yoğun kar yağışından dolayı dikkatli olunması uyarısı yapıldı

Meteoroloji'den 'yoğun kar yağışı ' uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporunda salı ve çarşamba günü İstanbul, Ankara ve ülkenin büyük bölümünde görülecek yoğun kar yağışından dolayı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

İSTANBUL'DA KAR KARINLIĞI 15 CM BULACAK

Meteoroloji'den İstanbul için yapılan hava tahmin raporuna göre, İstanbul'da akşam saatlerinden sonra başlayacak yağışın gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde meydana geleceği, kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışının Salı ve Çarşamba günleri Anadolu yakasında kuvvetli olmak üzere devam edeceği, Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren yağışın tekrar karla karışık yağmur ve yer yer yağmur şekline döneceği tahmin ediliyor.

Yerde kar yüksekliğinin sahil kesimlerde 1 ila 3 cm olurken rakımın biraz yüksek olduğu yerlerde 5 ila 15 cm arasında olacağı beklenmektedir. Kar yağışı ve fırtına şeklinde esecek rüzgarın oluşturacağı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

"ANKARA'DA 10 İLA 20 CM ARASINDA KAR BEKLENİYOR"

Meteoroloji'den Ankara için yapılan hava tahmin raporuna göre, Ankara il genelinde bu gece saatlerinden sonra başlayacak kar yağışının Salı günü gün boyu devam ederek Çarşamba günü sabah saatlerine kadar etkili olacağı ve yerde 10 ila 20 cm arasında kar örtüsü oluşturacağı tahmin ediliyor. Kar yağışı sebebiyle meydana gelecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 15:02
YORUM EKLE